Niemcy zabijali w Katyniu?

Komunistyczni posłowie w Dumie chcą powołania komisji parlamentarnej do zbadania zbrodni katyńskiej. Według nich egzekucji w lesie katyńskim dokonali Niemcy - informuje Gazeta Wyborcza.

Posłowie twierdzą, że odnaleźli zeznania konkretnych świadków potwierdzających wersję o zbrodni niemieckiej.

Anatolij Jabłokow - były prokurator Głównej Prokuratury Wojskowej ZSRR i Rosji - sądzi, że działania komunistycznych posłów mają charakter propagandowy.

- Komuniści znakomicie zdają sobie sprawę, że nic z tego nie wyjdzie. Żadnej komisji Duma nie powoła. Cała ta awantura ma tylko jeden cel - propagandowy. Komuniści chcą pokazać wyborcom, szczególnie tym starszym, że to oni bronią Stalina, idola weteranów - mówi Jabłokow Gazecie Wyborczej.

Jabłokow, który w latach 1990-94 był w grupie prowadzącej śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej, przyznał, że wątek niemiecki był rozpatrywany przez komisję. Został jednak odrzucony, ponieważ świadkowie często zmieniali zdanie i zeznania nie trzymały się kupy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

sokrates

22.2.2010 15:37:28

Re: Niemcy zabijali w Katyniu?

I tak mąci sie głowach prostych ludzi ,w imię czego ? Od tamtej zbrodni minęło juz ponad 60 lat i ciagle jest to temat do dyskusji i wzajemnych oskarzen . A przeciez tamtym ofiarom nikt zycia nie zwroci i nikt nie wynagrodzi krzywd ich rodzinom . Ale na tej : tajemnicy:znakomite interesy robia wszystkie "Hieny: swiata . Anglicy , Amerykańce . Niemcy , Rosjanie i przede wszystkim skłoceni jak zwykle Polacy . Odprawiać kolejne msze , budować pomniki , odstawiać szopki i inne blazeństwa , rozpalać do czerwoności umysły młodych pokoleń , którzy nie wiedzą dokladnie , o co w tej sprawie chodzi itd . To jest zadanie dla naszych kochanych wladz. Znakomite interesiki i kariery robiło sie zawsze na :umrzykach : i to jest praktykowane przez nasze wladze . Jest to nasza :specialite a la maison :po polsku ; specjalność domowa. Smacznego , dzisiaj pielęgniarki protestują o ochłapy , aby móc godnie zyc od 1 do pierwszego . Tym nalezy sie zainteresować , to do was nalezy a nie robienie Cyrku z spraw historycznych . Przecież wiadomo ,ze jak ktoś sie uprze , to pewnych tajemnic nie ujawni . Mistrzem w tym temacie , wiadomo kto jest od 2000 lat. . A co ?, Ruscy , Angole i inne nacje wypadły sroce z spod ogona ? Czym oni sie różnią od Watykanu ? Oni przecież wzorowali i wzoruja sie na tym doskonałym Mistrzu !!!! My , także , niestety , ale z mizernym skutkiem . U nas tajemnica wycieka od razu jak się tą tajemnicą staje. Vide : KOMISJE śledcze


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: