O wyroku sądu dowiesz się przez telefon

Pisząc e-maila będziemy natomiast mogli wnioskować o wydanie dokumentów sądowych.

Takie zmiany ma wprowadzić nowelizowany regulamin urzędowania sądów powszechnych – donosi Gazeta Prawna.

Projekt poszerza zakres informacji, jakie można uzyskać od sądu przez telefon – tłumaczy na łamach dziennika Wioletta Olszewska z resortu sprawiedliwości.

Po zmianach dzwoniąc do sądu dowiedziemy się nie tylko, kiedy zapadło dane rozstrzygnięcie, ale także, jaka jest jego treść. Ułatwieniem będzie również możliwość zgłaszania drogą elektroniczną próśb o wydanie określonych dokumentów.

Co prawda już dziś można w sądach uzyskać pewne informacje przez telefon, np. o sygnaturze akt. Zdaniem ekspertów jest jednak za dużo ograniczeń w tym zakresie.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 7.4.2019

  SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).

 • 22.8.2016

  Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi

  W wielu wypadkach uzyskanie dla nas korzystnego wyroku Sądu, jest dopiero pierwszym krokiem w dochodzeniu naszych roszczeń. W szczególności gdy dłużnik nie zamierza dobrowolnie zaspokoić potwierdzonego (...)

 • 23.5.2018

  Telefon dla donosicieli...

  Krajowy Telefon Interwencyjny KAS jest scentralizowanym kanałem komunikacji służącym przyjmowaniu od klientów KAS informacji na temat: naruszeń przepisów prawa podatkowego, naruszeń (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)