Od maja lekarz może dawać paragony

Obowiązek wyposażenia gabinetów w kasy fiskalne nakłada na lekarzy Ustawa o podatku od towarów i usług z marca 2004 roku.

- W kasy muszą zaopatrzyć się ci lekarze, których obroty w ubiegłym roku przekroczyły 40 tys. zł - wyjaśniają Gazecie Wyborczej urzędnicy płockiej skarbówki. - W grę nie wchodzi jednak obrót na firmach, a jedynie na klientach czy też pacjentach indywidualnych. Limit zmniejsza się do 20 tys. zł w przypadku lekarzy, którzy otworzyli swój gabinet dopiero w tym roku

- Nie będziemy mogli przyjmować pacjentów, jeśli kasa się na przykład popsuje. Usłyszeliśmy to na jednym ze szkoleń w izbie lekarskiej. A kasa to w końcu maszyna i ma prawo się popsuć. Będzie to duże utrudnienie nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla samych pacjentów. Nie ma powodu natomiast, aby wprowadzenie kas wpłynęło na ceny usług – mówi w rozmowie z dziennikiem stomatolog Teresa Mazurkiewicz.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.11.2017

  Zmiany dotyczące lekarzy systemu PRM

  1 stycznia 2018 r. zmienią się przepisy dotyczące lekarzy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

 • 22.3.2018

  E-recepty nadchodzą

  Parlament uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. Dzięki niej będzie mogła być wystawiana elektroniczna recepta.

 • 6.11.2012

  Zasiłek opiekuńczy - Kiedy się należy, w jakiej wysokość i jak otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  Jeżeli zachodzi konieczność, aby pracownik opiekował się osobiście członkiem swojej rodziny, ma prawo do uzyskania zwolnienia od pracy na czas sprawowania opieki. Natomiast, aby zrekompensować (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 28.6.2018

  Od 1 grudnia 2018 r. tylko e-ZLA

  Dopiero od 1 grudnia jedynym możliwym sposobem wystawienia zwolnienia lekarskiego będzie internet. Nowelizacja zmienia termin wejścia w życie obowiązującej jego formy - e-ZLA.