Od nowego roku ceny prądu pójdą w górę

Gospodarstwo domowe w Polsce wydaje na energię elektryczną średnio 1,2 tys. zł rocznie. W Europie tylko Węgrzy płacą więcej.

Sprzedawcy energii elektrycznej zapowiadają już podniesienie cen dla gospodarstw domowych. Od stycznia możemy spodziewać się podwyżki na poziomie od 9 do 15 proc. – informuje Gazeta Prawna.

Początkowo sprzedawcy chcieli zgody na podniesienie cen o 13 – 22 proc. Urząd Regulacji Energetyki nie zaakceptował jednak takiej propozycji nazywając ja niedopuszczalną.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

15.11.2010 8:12:17

Re: Od nowego roku ceny prądu pójdą w górę

Czemu mnie to nie dziwi. Najpierw pozbywamy się strategicznych przedsiębiorstw takie jak właśnie energetyka, z później te robią co chcą. Zyski idą za granicę a u nas jak już wszystko się rozsypie to będzie musiało je przejąć z powrotem państwo. Czyli my. I jest fajnie. Ot polski grajdołek głupoty i indolencji.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.12.2018

  Nie będzie podwyżek cen energii

  Ministerstwo Energii przygotowało projekt ustawy, która ustabilizuje ceny energii elektrycznej w Polsce. Dzięki temu koszty zakupu energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 (...)

 • 20.2.2019

  Sposób rozliczania podatku akcyzowego od energii elektrycznej

  Ministerstwo Finansów rozwiało wątpliwości, jakie pojawiły się w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych (...)

 • 30.12.2018

  Przeciwdziałanie podwyżkom cen prądu

  Nowelizacja przepisów obniża akcyzę na energię elektryczną i zmienia stawki opłaty przejściowej, co ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 r. Zakłada także ustalenie od początku 2019 (...)

 • 29.6.2017

  Nowe Prawo wodne a ceny wody dla mieszkańców

  Projekt nowego Prawa wodnego ma na celu wdrożenie unijnej Ramowej Dyrektywy Wodnej. Uregulowano w nim m.in. gospodarowanie wodami zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, w szczególności (...)

 • 13.6.2014

  Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE?