Ofiary gwałtu mogą trafić za kratki

Gwałciciele często dostają wyrok niższy od ofiary, dlatego zdecydowana większość ofiar gwałtów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie zgłasza tego policji - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Wymiaru sprawiedliwości unika nawet 70 proc. ofiar. 29-letnia Australijka, zgwałcona i pobita, zgłosiła się na Policję. Została oskarżona o seks pozamałżeński i picie alkoholu. Na rok trafiła za kratki. Sprawcy dostali po trzy miesiące więzienia każdy za seks pozamałżeński - według sądu gwałtu nie było, ponieważ nikt nie mógł potwierdzić wersji zdarzeń ofiary. - Do tego dochodzi strach przed kompromitacją, bo gwałt to wielki dyshonor dla całej rodziny i dla kobiety często oznacza np. zwolnienie z pracy - cytuje Gazeta Wyborcza adwokata Imana Uaddani.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (5)

Stary Wiarus

18.12.2009 19:19:10

Re: Ofiary gwałtu mogą trafić za kratki

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z krajów wyznaniowych, gdzie większość spraw związanych z wolnością osobistą kobiety postawiona jest na głowie. U nas też wiele do tego nie brakuje. Dlatego szczególnie kobiety wyjeżdżające do takich krajów powinny dobrze się zastanowić jak się tam zachowywać.A reszta potem to pochodna ich zachowania. I wcale nie twierdzę że to ich wina.

Tom

14.12.2009 22:46:15

Re: Ofiary gwałtu mogą trafić za kratki

Emiraty,to cywilizowany bogaty kraj.Z wypowiedzi, widzę,że nigdy tam nie byłeś.Polecam - warto.

LeszekC

14.12.2009 19:56:14

Re: Ofiary gwałtu mogą trafić za kratki

Kobieta pojechała na wakacje do Emiratów, poszła na imprezę, wypiła trochę a stado wygłodniałych Arabów ją pobiło i zgwałciło. W skrócie i dużym uproszczeniu pisząc (to może się przydać np 1 z użytkowników zabierających głos na tym forum). I kto mi powie, że sama dała... To prawo tamtego zapomnianego przez cywilizację mentalną kraju dokopało kobiecie oskarżając o seks pozamałżeński, bo świadków nie było. I żeby polak pisał brednie, że sama dała... Szkoda komentarza...

ghostcat

14.12.2009 15:16:23

Re: Ofiary gwałtu mogą trafić za kratki

Powyższy post poraża inteligencją. Niektórych powinni zamykać za taki światopogląd - świat byłby piękniejszy ;-) Pomyśl człowieku - kto dałby się dobrowolnie pobić i zgwałcić?

lucha54

14.12.2009 14:49:39

Re: Ofiary gwałtu mogą trafić za kratki

Jestem za! S*** nie da, pies nie weźmie! A chciała i dała, to niech idzie siedzieć!

Pokaż wszystkie komentarze (5)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: