Operatorzy poinformują o cenach SMS-ów

Klienci mają być informowani przez sieci komórkowe o wysokości opłat za tzw. SMS-y premium.

Taki zapis pojawił się w specjalnym kodeksie jakości, jaki uchwaliła Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji – informuje Gazeta Prawna.

Takie informacje powinny przekazywać nam firmy zewnętrze, organizujące SMS-owe konkursy czy quizy. W praktyce ukrywają one często wysokie opłaty za usługi.

- Gdy okazuje się, że wiadomość kosztowała np. 10 zł, oszukany klient nie szuka winnych wśród organizatorów konkursów, gier czy quizów, tylko od razu zgłasza się do swojego operatora. To właśnie sieciom komórkowym takie sprawy najbardziej psują opinię – mówi Gazecie Prawnej Wiesław Mackiewicz, przewodniczący Komitetu Usług Dodanych w PIIT.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.4.2019

  Regulacja połączeń wewnątrzunijnych

  Od 15 maja operatorzy zobowiązani są do stosowania nowych stawek w połączeniach zagranicznych wewnątrz Unii Europejskiej.

 • 22.11.2017

  Informowanie o cenach

  Musisz wiedzieć, za ile kupujesz. Cena musi być czytelna, widoczna i jednoznaczna. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK skontrolowała, jak sprzedawcy informują o cenach. Inspektorzy sprawdzili (...)

 • 22.11.2017

  Jak odzyskać nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?

  UOKiK sprawdził, jak czterej najwięksi operatorzy rozliczają nadpłaty po zakończeniu umowy. Zdaniem urzędu, operatorzy powinni informować o wysokości nadpłaty i możliwości jej zwrotu. UOKiK (...)

 • 29.11.2018

  Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

 • 13.9.2018

  „Poczta Polska” sprzeda lokal z bonifikatą...

  Poczta Polska SA będzie mogła sprzedawać z bonifikatą samodzielne lokale mieszkalne najemcom, znajdujące się w należących do niej budynkach niemieszkalnych. Możliwy więc będzie wykup mieszkań (...)