Oprocentowanie kredytu będzie niższe

Wkrótce spadnie oprocentowanie kredytów hipotecznych we frankach. Niektórzy zapłacą mniejsze raty w grudniu, inni poczekają przynajmniej do stycznia. W listopadzie szwajcarski bank centralny obniżył stopy procentowe łącznie już o 150 pkt bazowych. Ta obniżka wkrótce przełoży się na wysokość rat kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. Kiedy? To zależy od regulaminów banków. Najszybciej poprawę sytuacji odczują klienci Polbanku oraz MultiBanku i mBanku. - Do zmiany oprocentowania dochodzi w przedostatnim dniu miesiąca, jeśli LIBOR zmieni się przynajmniej o 10 pkt bazowych - tłumaczy Mateusz Żelechowski, rzecznik prasowy Multibanku. - Klienci będą mieli niższe oprocentowanie kredytów od grudnia - dodaje. W GE Money oprocentowanie jest uzależnione od tego, jaką średnią wartość miał LIBOR między 26 dniem poprzedniego miesiąca a 25 dniem bieżącego.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.11.2004

  Oprocentowanie kredytów bankowych

  Na podstawie umowy kredytu instytucja kredytowa – najczęściej bank – oddaje do dyspozycji kredytodawcy określoną ilość środków pieniężnych, z przeznaczeniem na cel określony (...)

 • 7.4.2019

  SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).

 • 29.7.2019

  Dopłaty do oprocentowania kredytów eksportowych

  Program Dopłat do Oprocentowania Kredytów Eksportowych – tzw. Program DOKE został uruchomiony na podstawie ustawy z dnia 8 czerwca 2001 roku o dopłatach do oprocentowania kredytów (...)

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 28.12.2018

  Restrukturyzacja zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne

  Nowa ustawa tworzy nowe formy pomocy dla zadłużonych podmiotów oraz określa zasady i warunki restrukturyzacji zadłużenia. Mają nią być objęte długi powstałe w związku z prowadzeniem (...)