Oskarżenia za odsprzedanie gry komputerowej

Producenci gier komputerowych umieszczają na pudełkach z programem informację, że nie wolno odsprzedawać zakupionego egzemplarza.

Twórcy oskarżają osoby wystawiające na aukcjach legalne gry komputerowe o nielegalne działanie – donosi Gazeta Prawna.

Internauci na forach zastanawiają się, czy łamią przepisy, a jeśli tak, to dlaczego. – Co w tym złego, że kupiłam z drugiej ręki grę, która jest oryginalna, a nie ściągnięta z sieci? – cytuje gazeta wypowiedź jednej z internautek.

Co na to przedstawiciele portalu Allegro? – Sprzedaż oryginalnych, używanych gier jest całkowicie dozwolona przez regulamin serwisu – potwierdza w rozmowie z dziennikiem Anna Tokarek z Grupy Allegro.

- Jeżeli ktoś nabędzie legalny egzemplarz utworu, np. płytę z grą komputerową, to jest uprawniony do jego odsprzedaży – podkreśla również dr Arkadiusz Michalak z Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.3.2019

  Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i usunięcie zaćmy dla każdego

  Od 1 kwietnia tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i operacje usunięcia zaćmy będą finansowane bezlimitowo. Skrócenie kolejek oraz poprawa dostępności do świadczeń dla Pacjentów (...)

 • 17.11.2014

  Oskarżenie prywatne

  Zasadą jest, że oskarżycielem przed sądem jest prokurator. Jednak nie we wszystkich sprawach ma on obowiązek wnoszenia aktu oskarżenia. Wyjątek ten stanowią właśnie sprawy ścigane z oskarżenia (...)

 • 16.2.2019

  Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  Zmiany w Kodeksie wyborczym mają usprawnić proces powoływania obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników wyborczych. Dostosowują także brzmienie przepisów kodeksu wyborczego do treści (...)

 • 26.9.2016

  Uprawnienia pokrzywdzonego przestępstwem

  Pokrzywdzonym jest osoba, która ucierpiała w wyniku przestępstwa, tzn. gdy przestępstwo naruszyło jej dobro prawne albo mu zagrażało. Dobrem prawnym, o którym mowa może być jakiekolwiek (...)

 • 8.5.2018

  Zmiany ustawy o ochronie roślin

  W rządowym projekcie przewidziano rozwiązania, które umożliwią spełnienie wymagań importowych państw trzecich (spoza Unii Europejskiej), dotyczących bezpieczeństwa fitosanitarnego towarów (...)