Palenie w restauracji jednak zabronione?

Senatorowie zapowiadają poprawki do przyjętej przez Sejm ustawy antynikotynowej - donosi Gazeta Wyborcza.

W najbliższy czwartek senatorowie PiS z senackiej komisji zdrowia złożą poprawki do projektu ustawy o zakazie palenia w miejscach publicznych. Mają one przywrócić restrykcyjne przepisy, które odrzucono w Sejmie. Według Gazety Wyborczej z podobnymi poprawkami wystąpią również senatorowie z PO.

Propozycje te zakładają całkowity zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych. Nie będzie można tworzyć w nich palarni. Senatorowie chcą także zakazania wydzielania odrębnych miejsc dla palących w szpitalach i szkołach.

- Ustawa, którą uchwalili posłowie, służy paru biznesmenom, a nie zdrowiu Polaków - mówi dla dziennika senator Janina Fetlińska z PiS.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

emeryt

17.3.2010 16:39:42

Czy zdołamy się pozbyć oszołomów?

Z restrykcjami wobec obywateli jest gorzej, aniżeli za najgorszych czasów bolszewii. Polska krajem zakazów. Nad szynkwasami w barach pewnie znowu zawisną tabliczki "NIE PLUĆ NA PODŁOGĘ", "ZAKAZ PALENIA TYTONIU", "ZAKAZ WNOSZENIA ALKOHOLU", "SPRZEDAŻ ALKOHOLU TYLKO Z ZAKĄSKĄ" itp. durne dyrdymały. Mam 70 lat i już to raz przerabiałem z całym społeczeństwem.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: