Palikot będzie wałczył z krzyżem w Sejmie

Jeśli marszałek nie zgodzi się ściągnąć krzyża ze ściany w sejmowej sali obrad, to sprawa trafi do Trybunału Konstytucyjnego.

- Sami krzyża nie będziemy ściągać, ale zwrócimy się do marszałka Grzegorza Schetyny o to, by szanował konstytucję – zapowiedział w „Kropce nad i” w TVN24 Janusz Palikot.

Polityk dodawał, że jeśli Sejm nie zgodzi się na to, by ściągnąć krzyż, to poskarży się do Trybunału Konstytucyjnego – pisze Gazeta Wyborcza.

Według Palikota w miejscu, gdzie się uchwala ustawy nie powinno być krzyża. - Żadnych awantur nie będzie. Chcemy, żeby zgodne z konstytucją w Sejmie nie było krzyża. Uważam to za element ładu konstytucyjnego. Nieprzestrzeganie tej zasady gdzieś kiedyś wymuszone przez AWS trwa na zasadzie zaakceptowanego złamania prawa – mówił polityk w „Kropce nad i”.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

siennicki_pl

16.10.2011 14:35:22

Re: Palikot będzie wałczył z krzyżem w Sejmie

Narzędzie tortur z wiszącym trupem powinno zniknąć z urzędu. A głupki, które lubią sobie takie trupie ozdoby wieszać powinni się znaleźć tam, gdzie ich miejsce - na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Ale skoro poprzednio urzędujący prezdęt ;) publicznie zadeklarował, że "w Polsce nikomu nie przyjdzie do głowy przestrzegać prawa - zdejmować trupich ozdóbek", i nie przypłacił tego Trybunałem Stanu, albo i zwykłym kryminałem - to nie ma o czym gadać. To jest Polska. Komu się śni przestrzeganie prawa i szacunek dla Człowieka - musi migrować. Tu się szanuje krzyże i dęte "ałtorytety". I tyle w temacie ;).

algru1

13.10.2011 21:37:32

Re: Palikot będzie wałczył z krzyżem w Sejmie

Jak to laickie? W czym wam przeszkadza krzyż, znak miłości Boga do człowieka? Kto zaczyna walkę z krzyżem, niech wie, że jest skazany na klęskę.Dziwny jest ten nasz kraj, gdzie ludziom nie przeszkadza korupcja, bezrobocie, masowa emigracja za chlebem. Walczie z patologią i złem, a nie z Bogiem!

Maja

13.10.2011 20:13:56

Re: Palikot będzie wałczył z krzyżem w Sejmie

GODŁO PAŃSTWOWE W URZĘDACH PAŃSTWOWYCH, a krzyże w kościłach - czy komuś się to podoba czy NIE !!!!!!!!!!!.Przecierz mamy państwo LAICKIE a nie wyznaniowe jak IRLANDIA

Andrzej Murawski

13.10.2011 14:53:11

Re: Palikot będzie wałczył z krzyżem w Sejmie

co tu dyskutować. Dura lex sed lex . Albo przestrzegamy prawa, albo przestrzegamy wybiórczo czyli nie przestrzegamy. Dziwne, że o tym trzeba mówić w izbie USTAWODAWCZEJ. Jaki jest jej poziom każdy widzi.

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: