Państwo chce kontrolować internautów

Rząd pracuje nad projektem pozwalającym blokować strony internetowe i dającym policji większe uprawnienia w sieci - informuje Gazeta Wyborcza. Autorzy projektu chcieliby również wiedzieć, gdzie dokładnie każdy z nas i kiedy rozmawia przez komórkę. - Nie wiem, czy można jeszcze mówić, że internauci mają prawo do prywatności. Bo nie wiadomo, kto miałby to gwarantować. Szykują się wręcz radykalne zmiany w prawie, których nikt nie konsultuje ze społeczeństwem - mówi gazecie prawnik Piotr Waglowski.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

wojciech

15.12.2009 15:0:14

Re: Państwo chce kontrolować internautów

VETO !!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.4.2009

  Prawa obywatela Unii Europejskiej

  Każdy obywatel państwa członkowskiego jest jednocześnie obywatelem Unii Europejskiej. Z obywatelstwa unijnego wynikają zaś dlań pewne prawa. W tym opracowaniu wskazujemy, na czym polegają najważniejsze (...)

 • 1.2.2010

  Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • 10.1.2013

  Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?

  Kodeks pracy przyznaje pracownikowi prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Poza tym prawo to jest chronione w bardzo wysokim stopniu, a mianowicie pracownik nie może zrzec (...)

 • 8.4.2019

  ZUS przeszkoli firmy z kontroli zwolnień

  Do kontroli zwolnień uprawniony jest nie tylko ZUS, ale także płatnicy składek. Aby wspomóc ich działania, ZUS przeszkoli właścicieli małych i średnich firm z kontroli zwolnień lekarskich.

 • 22.4.2018

  Zakaz ekstradycji tylko dla własnych obywateli

  Państwo członkowskie UE nie jest zobowiązane do umożliwienia każdemu obywatelowi Unii przemieszczającemu się przez jego terytorium skorzystania z zakazu ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, (...)