Państwo może zarobić na hazardzie

Do budżetu Danii kasyna oddają nawet 75 proc. zysku z gier. Kasyna w Estonii płacą miesięczny ryczałt od każdego stołu i automatu. Każde państwo wypracowało własny system rozliczania, a państwa i gminy zyskują na hazardzie - czytamy na łamach Rzeczpospolitej. Jak na tle Europy wypada Polska? „Już dziś opodatkowanie zakładów bukmacherskich w Polsce jest jednym z wyższych w Europie. Dlatego propozycja rządu podwyższenia go do 25 proc. sumy stawek dla zakładów bukmacherskich, których rentowność wynosi nawet 3 proc. rocznie, to zabójstwo branży, która jest tzw. miękkim hazardem" - mówił dla Rzeczpospolitej Michał Stolarek, radca prawny z kancelarii Stolarek & Grabalski.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.3.2009

  Jak Wspólnota Europejska może dyscyplinować państwa członkowskie?

  Art. 226-228 Traktatu o utworzeniu Wspólnoty Europejskiej (nowa nazwa EWG, dalej: TWE) dotyczą dyscyplinowania państw członkowskich za niewywiązywanie się z obowiązków wspólnotowych. (...)

 • 12.4.2006

  Samorząd terytorialny - co to jest i po co jest?

  Samorząd terytorialny jest formą organizacji społeczności lokalnych powołaną do kierowania i zarządzania sprawami publicznymi w interesie mieszkańców. Do istotnych cech samorządu zaliczyć (...)

 • 18.12.2018

  Etat, czy samozatrudnienie?

  Żeby ustalić, co w danej sytuacji korzystniejsze – etat, czy samozatrudnienie - warto dokładnie przeanalizować różnice m.in. w wysokości płaconych podatków, składek na ubezpieczenia, (...)

 • 22.4.2018

  Zakaz ekstradycji tylko dla własnych obywateli

  Państwo członkowskie UE nie jest zobowiązane do umożliwienia każdemu obywatelowi Unii przemieszczającemu się przez jego terytorium skorzystania z zakazu ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, (...)

 • 19.12.2018

  Crowdfunding - z czym to się wiąże?

  Crowdfunding, tzn. zbieranie pieniędzy przez Internet, nie jest regulowane przez państwo. Powoduje to problemy interpretacyjne, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie podatkowe. W zależności od charakteru (...)