Państwowe punkty sprzedaży marihuany?

Pierwszym miastem na świecie, w którym narkotyki będą dostępne u państwowych urzędników, może stać się Kopenhaga.

- Kto nadaje się lepiej do sprzedaży marihuany młodym: diler narkotykowy, któremu zależy na tym, by używali jej coraz więcej i sięgnęli wkrótce po twarde narkotyki, czy urzędnik państwowy? – pyta, cytowany przez Gazetę Wyborczą, Mikkel Warming, który jest odpowiedzialny we władzach Kopenhagi za sprawy społeczne. 

Warming chce uruchomić w mieście 30-40 publicznych punktów sprzedaży marihuany nie nastawionych na zysk.

- Albo my będziemy kontrolowali narkotyki, albo zgodzimy się na to, że kontrolę nad nimi sprawują gangi – mówi Gazecie Wyborczej Nanna Gotfredsen, prawniczka z duńskiej organizacji Gadejuristen (Prawnicy Ulicy) udzielającej pomocy m.in. narkomanom. 

- Jak dotąd politycy nie komentują pomysłu władz Kopenhagi. Są jednak tacy, zarówno w koalicji rządowej, jak i w opozycji, którzy prywatnie mówią, że nie mają nic przeciwko – dodaje Nanna Gotfredsen.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Lech

4.12.2011 13:34:28

Re: Państwowe punkty sprzedaży marihuany?

Proponuję sprawdzić jak ten problem rozwiązano (częściowo) w Holandii.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.11.2018

  Podatek od sprzedaży detalicznej dalej zawieszony

  Proponowana nowelizacja ustawy przewiduje dalsze zawieszenie pobierania podatku od sprzedaży detalicznej. Konieczność przedłużenia zawieszenia podatku od sprzedaży detalicznej związana jest (...)

 • 20.8.2017

  Wykorzystywanie marihuany w celach medycznych

  Nowelizacja przepisów zmierza do uregulowania w polskim ustawodawstwie kwestii wykorzystywania tzw. marihuany w celach medycznych. Po jej wejściu w życie ziele konopi innych niż włókniste (...)

 • 15.10.2017

  Nowe święto państwowe

  Ustawa o ustanowieniu Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej ma na celu ustanowienie świętem państwowym dzień 12 lipca - dla upamiętnienia zasług polskiej wsi i jej patriotycznej postawy w walce (...)

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 24.11.2018

  Zachowanie w mocy zgód na wykonywanie ratownictwa górskiego i wodnego

  Nowelizacja przepisów utrzymuje w mocy decyzję o wydaniu zgody na wykonywanie ratownictwa górskiego i wodnego, jeśli podmioty, które te zgody posiadają, uzyskają do 31 grudnia (...)