Papież nie odpowiada za duchownych pedofilów

Papież nie jest królem czy też pięciogwiazdkowym generałem odpowiadającym za czyny swych żołnierzy na całym świecie - przekonywał wczoraj adwokat Jeffrey Lena.

Prawnik broni Watykanu przed pozwem trzech ofiar pedofilii księży. Rozprawa odbyła się wczoraj w sądzie w Louisville w amerykańskim Kentucky – donosi Gazeta Wyborcza.

Obrońcy poszkodowanych argumentowali, że pedofilii sprzyjała feudalna struktura Kościoła. Lena przekonywał z kolei, że kryjący księży pedofilów biskupi nie są pracownikami papieża i są jedynymi odpowiedzialnymi za swe diecezje. Według adwokata Watykan nigdy nie namawiał ich do krycia pedofilów – czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

kazik

21.5.2010 9:38:1

Re: Papież nie odpowiada za duchownych pedofilów

Prawda,nie jest królem,jest czymś więcej niż cesarzem!Jest wodzem "jedynym i nieomylnym"wielkiej grupy absolutnie poddanych,bezkarnych i nawiedzonych nierobów.Skoro mianuje biskupów i innych prominentnych urzędników Kościoła, to również ponosi /pośrednio/ odpowiedzialność za ich czyny... Podzielam treść wpisu Starego.

Stary

19.5.2010 18:43:5

Re: Papież nie odpowiada za duchownych pedofilów

Jeżeli istnieje piekło, to ci panowie będą tam się na pewno smażyć za swoje kłamstwa. I tylko postępująca świdomość ludzi jest nadzieją na rychły koniec tej zakłamanej instytucji.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: