Papież nie przekonał PiS. Zrobią po swojemu

Benedykt XVI potępił wczoraj karę śmierci. – Politykę uprawiamy na własną odpowiedzialność i mam prawo mieć inny pogląd – powiedział wieczorem Jarosław Kaczyński w TVP1.

Takimi słowami prezes PiS wyjaśnił, czemu jest za karą śmierci, choć sprzeciwił się jej papież – pisze Gazeta Wyborcza.

- Wyrażam nadzieję, że wasze obrady zachęcą do podejmowania inicjatyw politycznych i legislacyjnych promowanych przez rosnącą liczbę państw na rzecz wyeliminowania kary śmierci i dalszego postępu na drodze dostosowania prawa karnego zarówno do ludzkiej godności więźniów, jak i do skutecznego utrzymania porządku publicznego - powiedział Benedykt XVI do uczestników obrad Wspólnoty Świętego Idziego.

- Dla nas ważniejsze są słowa abp. Jozefa Michalika, który przyznał, że w wyjątkowych sytuacjach nie tylko ludzie, ale i państwa mogą uciec się do pozbawienia życia. To było mocne wsparcie – choć nie polityczne, lecz moralne – inicjatywy prezesa Kaczyńskiego – mówi Gazecie Wyborczej członek władz PiS europoseł Ryszard Czarnecki. – Sam obserwuję to z pewnym dystansem, bo osobiście jestem przeciwnikiem kary śmierci – zastrzega Czarnecki.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

samanta

5.12.2011 6:39:14

Re: Papież nie przekonał PiS. Zrobią po swojemu

Nie ma co komentować jeśli chodzi o PIS. Natomiast Stanowisko arcybiskupa Michalika jest zaskoczeniem, dlaczego - bo to jest głos kościoła katolickiego w Polsce.Czy katolicy też tak myślą? Proponuję żeby wrócić do czasów inkwizycji. Porypało się w głowach - szkoda.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.7.2017

  Co grozi za pomawianie przedsiębiorstwa?

  Kto rozpowszechnia nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd wiadomości o przedsiębiorstwie, w szczególności o osobach kierujących przedsiębiorstwem, wytwarzanych towarach, świadczonych usługach (...)

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 22.11.2016

  Alimenty od dziadków

  Pojęcie obowiązku alimentacyjnego, zostało określone w art. 128 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jako obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków (...)

 • 17.2.2015

  Rozrządzenia testamentowe na gruncie prawa międzynarodowego

  Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w prawie polskim, tj. przepisu art. 64 ust.  1 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. Prawo prywatne międzynarodowe (Dz. U. 2011.80.432) spadkodawca w testamencie lub (...)

 • 12.9.2018

  Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku pracy. Omówione (...)