Pasażerowie Tu-154 sugerowali pilotowi lądowanie?

Wojskowa prokuratura przeprowadzi analizę fonoskopijną tła rozmów pilota Tu-154, który rozbił się w sobotę pod Smoleńskiem – donosi Gazeta Wyborcza.

Prokuratorzy mają sprawdzić czy ze strony pasażerów nie padły "jakieś sugestie wobec pilota". - Chodzi o wyjaśnienie wszelkich okoliczności podjęcia decyzji przez pilota - wyjaśnił wczoraj prokurator generalny Andrzej Seremet.

Eksperci będą próbowali wychwycić tło rozmów z kabiny samolotu i przedziału pasażerskiego. Zadanie to zostanie powierzone prawdopodobnie laboratorium kryminalistycznemu ABW.

Na razie "nie ma na żadnych dowodów na to, że ktoś wpływał na pilotów, żeby lądowali mimo złych warunków atmosferycznych" – mówił, cytowany przez Gazetę Wyborczą, Andrzej Seremet.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

patrotka

14.4.2010 17:34:24

Re: Pasażerowie Tu-154 sugerowali pilotowi lądowanie?

binpole, moze Ty jesteś plemię zmijowe, bo tyle jadu w Tobie.

binpole

13.4.2010 22:33:0

Re: Pasażerowie Tu-154 sugerowali pilotowi lądowanie?

... tak, napewno prezydent kaczynski wyrwal pilotowi stery i probowal wyladowac jak kaczka na brzuchu? NKWDe spatkobierca Putin wie jak eliminuje sie cala wiedze na temat Katynia za jednym uderzeniem, a i niektorzy z opozycji w naszym kraju tez zacieraja rece z radosci, wyglaszajac oblodne mowy zalobne. Plemie zmijowe

Witold

13.4.2010 17:34:53

Re: Pasażerowie Tu-154 sugerowali pilotowi lądowanie?

Czy to ma teraz jakieś znaczenie? O lądowaniu decyduje pilot. Jeśli nawet podjął błędną decyzję i to było przyczyną katastrofy, to uczynił to na pewno w najlepszej wierze i niedobrze byłoby, aby Go teraz po śmierci oskarżać. Sam też zginął...

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: