Pełna stawka VAT obejmie szkoły językowe?

Ministerstwo Finansów planuje nałożenie na cześć prywatnych szkół prowadzących różne kursy pełnej stawki VAT - informuje Gazeta Wyborcza. Czy oznacza to, że już wkrótce np. za naukę języka angielskiego zapłacimy o 22 proc. więcej? Projekt ustawy nie określa jednoznacznie placówek, jakie zostaną objęte pełna stawką VAT. Jednak dziennikarze Gazety Wyborczej dowiedzieli się nieoficjalnie, że szkoły językowe znajdą się „w zasięgu" 22-procentowego podatku. „Dla nas to tragedia. Po podwyżce w trakcie roku szkolnego spora część ludzi zrezygnuje. W kryzysie ludzie oszczędzają na edukacji. Już w zeszłym roku, gdy podnieśliśmy ceny o 10 proc., sporo odeszło" - mówił gazecie jeden z właścicieli takich szkół.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.8.2018

  Najniższa krajowa 2018 - ile wynosi najniższa krajowa brutto i netto?

  Wzrosła najniższa krajowa. Od 1 stycznia 2018 roku pracowników otrzymujących minimalne wynagrodzenie za pracę czeka podwyżka. Płaca minimalna wzrośnie wtedy do 2.100 złotych. To o 5% i jednocześnie (...)

 • 3.1.2019

  „Posiłek w szkole i w domu” od 2019 r.

  1 stycznia 2019 r. ruszył program „Posiłek w szkole i w domu”. To pomoc dla osób starszych, z niepełnosprawnościami oraz dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Na (...)

 • 14.4.2017

  Dla kogo minimalna stawka godzinowa?

  Od 1 stycznia 2017 r. dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych (umowach zlecenia oraz umowach o świadczenie usług, w tym samozatrudnionych) obowiązuje minimalna stawka godzinowa w wysokości (...)

 • 27.4.2018

  Nowe wzory świadectw, arkuszy ocen i e-legitymacje

  Zgodnie z przepisami nowego rozporządzenia, już od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach – odpowiednio legitymacje (...)

 • 24.1.2018

  Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)