PKP Intercity pod lupą UOKiK

Wniosek o przyjrzenie się działalności PKP Intercity złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów spółka PKP Przewozy Regionalne - czytamy na łamach dzisiejszej Gazety Prawnej. Posiadająca 89 proc. udziału w rynku kolejowym PKP IC jest podejrzana o stosowanie praktyk ograniczających konkurencję. „PKP PR cieszą się rosnącym zainteresowaniem pasażerów, co przypuszczalnie wymusza na PKP IC obniżanie cen biletów. Może to być jeden z powodów, dla których spółka stara się wyeliminować PKP PR z rynku jako groźnego konkurenta" - mówił dla gazety Prawnej Piotr Olszewski, rzecznik prasowy PKP.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.4.2017

  Więcej stojaków rowerowych na polskich stacjach

  Ponad 400 nowych stojaków rowerowych na około 100 stacjach w Polsce - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wiosną rozpoczynają montaż stojaków. Rowerzyści do końca roku będą mogli korzystać (...)

 • 22.11.2017

  Informowanie o cenach

  Musisz wiedzieć, za ile kupujesz. Cena musi być czytelna, widoczna i jednoznaczna. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK skontrolowała, jak sprzedawcy informują o cenach. Inspektorzy sprawdzili (...)

 • 16.9.2017

  Jeden bilet kolejowy w podróży z przesiadkami...

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów podróżujących po Polsce pociągami kilku przewoźników, spółki kolejowe oferują Pakiet Podróżnika. W ramach Pakietu (...)

 • 20.6.2017

  Meble ogrodowe - kupuj z głową

  Kupujesz meble ogrodowe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród, a dzięki funkcjonalności niektórych (...)

 • 7.8.2018

  Co zrobić, jeśli masz obligacje GetBack?

  UOKiK sprawdza jak banki, domy maklerskie i sama spółka oferowały obligacje Get Back. W toku są 3 postępowania wyjaśniające. Pobierz formularz ze stronywww.finanse.uokik.gov.pl i (...)