Platforma traci poparcie. Tak źle jeszcze nie było

Partia ma najgorsze notowania i najmniejszą przewagę nad PiS od wygranych wyborów. 

W ciągu zaledwie dwóch tygodni Platforma Obywatelska straciła w sondażu TNS OBOP aż 9 punktów proc., z 37 do 28 proc. Przewaga nad PiS skurczyła się do 2 punktów proc. – pisze Gazeta Wyborcza.

- Zmiana jest tak znaczna, że nie można sprowadzić jej do błędu pomiaru. Skumulowała się reakcja kilku grup społecznych na różne wydarzenia: jednych przestraszyła zapowiedź reformy emerytur, innych uderzyła nowa ustawa refundacyjna, na niektórych wpłynęły nowe ustalenia w sprawie Smoleńska, młodych wkurzyła sprawa umowy ACTA, bo dla nich swoboda w internecie jest najważniejsza – mówi w rozmowie z dziennikiem Mikołaj Cześnik, socjolog z ISP PAN i SWPS. 

Poparcie dla PiS skoczyło w tym samym czasie z 22 do 26 proc. - Ci pijarowscy geniusze z Platformy nagle zamienili się w dzieci we mgle. Spodziewaliśmy się kumulacji politycznych napięć na wiosnę, i dalej jej się spodziewamy, ale Platforma zaczęła rok taką serią wpadek, że traci już teraz. Płaci za kombinację błędów, jak ten z ustawą refundacyjną i arogancji, którą wykazała choćby w sprawie ACTA - mówi Gazecie Wyborczej wiceszef PiS Adam Lipiński. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

11.2.2012 21:58:1

Re: Platforma traci poparcie. Tak źle jeszcze nie było

Może wreszcie Naród zrozumie kogo wybrał. Takiej buty i arogancji nie pamiętam od czasów obalenia komuny. Ale nie łudzę się że PiS jest choć o włos lepszy. Jak tym krajem nie wstrząsną tragedie i rozruchy to Naród będzie dalej jak przed, tak i po nieszczęściu głupi. A wystarczyłoby wreszcie wywalić 100% tego towarzystwa na zbitą twarz i jeszcze większość z nich postawić przed sądem za działanie na szkodę własnego Narodu. Z zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych dożywotnio. Ale co mi się marzy...


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: