PO nie chce związków partnerskich

Ponad połowa Polaków – w tym prawie dwie trzecie wyborców Platformy – jest za ustawą o związkach partnerskich.

Klub SLD złożył w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich, który obejmuje też związki jednopłciowe. Lewica chce dać im prawo do dziedziczenia, wspólnego rozliczania się z podatków, zasięgania w szpitalu informacji o stanie zdrowia partnera, a także decydowania o miejscu pochówku – pisze Gazeta Wyborcza.

Dziennik przytacza sondaż TNS OBOP z którego wynika, że ustawę popiera 54 proc. badanych, 41 proc. jest przeciw, 6 proc. nie ma zdania. Dokument nie ma jednak szans na uchwalenie. Dlaczego? Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) stwierdził, że do wyborów zostało tylko pięć miesięcy, a sprawa budzi emocje. Przeciw są też PiS i PSL.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.10.2018

  Dla kogo bogatsza paczka żywnościowa?

  Prawie 1,4 mln osób może skorzystać z  pomocy żywnościowej. Potrzebujący dostaną paczki o łącznej wartości 354,5 mln zł. Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą zgłaszać się (...)

 • 4.10.2018

  Podatkowa księga przychodów i rozchodów - Kto powinien prowadzić PKPiR?

  Osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, wykonujące działalność gospodarczą, są obowiązane prowadzić (...)

 • 20.3.2017

  Szybciej załatwisz sprawę w urzędzie...

  Przyjęta już przez Sejm nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego i kilku innych ustaw przewiduje, że: w relacjach państwo-obywatel będzie więcej partnerstwa (np. poprzez wykorzystanie (...)

 • 24.3.2019

  E-meldunek

  W razie zmiany miejsca zamieszkania bądź powrotu z zagranicy i braku meldunku w Polsce, nie trzeba już iść do urzędu. Można zameldować się przez Internet.

 • 23.3.2018

  Konstytucja Biznesu podpisana przez Prezydenta

  Konstytucja Biznesu to pakiet 5 ustaw zmieniających polską rzeczywistość biznesową. Nowe przepisy mają na celu przede wszystkim budowanie partnerskich relacji między przedsiębiorcami a urzędnikami (...)