Pobieranie opłat na autostradzie A4 było bezprawne

Za narzucanie konsumentom opłaty za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 spółka Stalexport Autostrada Małopolska zapłaci 1,3 mln zł – informuje Rzeczpospolita.

Ponad dwa lata temu UOKiK uznał, że firma nie miała prawa pobierać pełnej opłaty za przejazd autostradą A4, która nie spełniała w całości standardu dla tego typu drogi.

Remonty powodowały wydłużenie czasu przejazdu oraz znacznie utrudniały ruch drogowy, ponieważ na jednej trzeciej długości drogi pomiędzy punktami poboru opłat prowadzony był ruch dwukierunkowy na jednym pasie.

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska odwoływała się od decyzji Urzędu. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił jednak wczoraj odwołanie przedsiębiorcy i podtrzymał karę pieniężną nałożoną na firmę w wysokości 1,3 mln zł – czytamy na łamach Rzeczpospolitej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.11.2018

  Powstanie nowy Krajowy System Poboru Opłat

  Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęły prace nad unowocześnieniem poboru opłat na drogach krajowych. Nowy krajowy system ma zastąpić rozwiązanie funkcjonujące od 2011 (...)

 • 23.1.2019

  Brak opłat za pobyt przy łóżku dziecka w szpitalu?

  Rządowy projekt wprowadza zakaz pobierania opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym (...)

 • 30.4.2018

  Rodzice przy dziecku w szpitalu bez opłat?

  Ministerstwo Zdrowia chce uregulować warunki pobytu opiekunów przy najmłodszych pacjentach w placówkach opieki medycznej.

 • 14.1.2015

  Spółdzielnie mieszkaniowe łamią prawa mieszkańców

  Spółdzielnie mieszkaniowe od zawsze posądzane są o zawyżanie opłat czynszowych. Zwykle mieszkańcy mieli zastrzeżenia do wysokości składek na fundusz remontowy, za który spółdzielnie (...)

 • 10.4.2017

  Dziecko 6-letnie w przedszkolu bez opłaty

  Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomniało, że zgodnie z przepisami możliwość pobierania opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego obejmuje dzieci w wieku do 5 lat. Od 1 stycznia 2017 (...)