Poczta Polska zamknie część placówek

Już wkrótce może zniknąć nawet 1478 urzędów pocztowych. Operator rozważa właśnie, jakie punkty zlikwidować.

Rząd zaakceptował nowelizację prawa pocztowego. Według dokumentu  operator będzie mógł zredukować liczbę poczt o 1478. Po zmianach będzie musiał utrzymywać w miastach co najmniej 3335 placówek (dziś ma 3809), a na wsi co najmniej 3427 (dziś ma 4534) – informuje dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

- Przewidujemy, że ustawa wejdzie w życie w I połowie 2012 roku – mówi dla dziennika rzecznik prasowy ministerstwa infrastruktury Mikołaj Karpiński. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.4.2017

  Uwolnić ptactwo

  Złagodzono ograniczenia związane z występowaniem grypy ptaków. Jakie organiczenia zniesiono? Od kiedy można wypuszczać ptactwo domowe?

 • 13.9.2018

  „Poczta Polska” sprzeda lokal z bonifikatą...

  Poczta Polska SA będzie mogła sprzedawać z bonifikatą samodzielne lokale mieszkalne najemcom, znajdujące się w należących do niej budynkach niemieszkalnych. Możliwy więc będzie wykup mieszkań (...)

 • 30.5.2017

  Łatwiejsza aktywacja Profilu Zaufanego na poczcie

  Profil Zaufany (eGO) można już aktywować odwiedzając dowolną z 4.500 placówek pocztowych. To jeden z pierwszych, bardzo ważnych efektów porozumienia, jakie podpisała Poczta Polska (...)

 • 25.5.2017

  Nie unikniesz abonamentu RTV!

  Rzadowy projekt ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji przewiduje poprawę poboru opłat abonamentowych dotyczących radia i telewizji. Przykładowo dostawcy (...)

 • 8.3.2017

  Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu RTV

  Abolicja dla osób posiadających zaległości z tytułu nieuiszczania opłat abonamentowych, uproszczona rejestracja odbiorników i poprawa skuteczności poboru abonamentu RTV, a tym samym (...)