Poczta straci 200 mln przez e-mailowe faktury?

Nie tylko fiskus obawia się faktur przesyłanych drogą elektroniczną. Gazeta Wyborcza pisze, że Poczta Polska może stracić na tym aż 170-200 mln zł.

Taki szacunek pojawił się w piśmie, które zarząd Poczty Polskiej rozesłał szefom związków zawodowych. Czytamy w nim m.in., że wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z maja tego roku może uszczuplić dochód poczty o około 170-200 mln zł.

Wyrok NSA jest prawomocny i oznacza przełom. Uznano w nim, że faktury wysyłane e-mailem są równie ważne jak te przesyłane pocztą. Czy orzeczenie pozwoli firmom wysyłać faktury mailem? Niekoniecznie. Pisaliśmy o tym w tekście: „Faktura wysłana mailem jest ważna”.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

16.7.2010 19:35:11

Re: Poczta straci 200 mln przez e-mailowe faktury?

Poczta Polska nie "żyje " na bezludnej wyspie, ale znajduje się w środku gospodarki rynkowej. Jej skostniałe stuktury co rusz przegrywają z konkurencją.A dla klienta to woda na młyn. Kto tańszy ten lepszy. A już jak firma musi wysłać dziennie kilkanaście faktur listem poleconym to wybór jest oczywisty.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)

 • 10.4.2017

  Uwolnić ptactwo

  Złagodzono ograniczenia związane z występowaniem grypy ptaków. Jakie organiczenia zniesiono? Od kiedy można wypuszczać ptactwo domowe?

 • 10.12.2011

  Kiedy można anulować fakturę?

  Kwestia anulowania faktury nie jest uregulowana ani w przepisach ustawy o VAT, ani też w przepisach wykonawczych do niej. Nie oznacza to jednak, że w praktyce podatnicy nie mogą anulować faktury. Możliwość (...)

 • 3.11.2011

  Jakie szczególne dokumenty są uznawane za faktury VAT?

  Przepisy rozporządzenia fakturowego uznają za faktury VAT pewne specyficzne dokumenty. Wszystkie te dokumenty przedstawiamy poniżej. Za faktury VAT uznaje się m.in. rachunki, o których mowa w art. (...)