Podwyżki dla nauczycieli już po wakacjach

Od września nauczyciele otrzymają kolejną, tym razem 7-procentową podwyżkę pensji. Związki chcą 8-procentowego wzrostu płac – informuje Gazeta Prawna.

Rząd proponuje, aby stażysta z wykształceniem wyższym magisterskim i przygotowaniem pedagogicznym otrzyma 133 zł podwyżki, nauczyciele kontraktowi – 137 zł, a mianowani – 155 zł. Najwięcej otrzyma nauczyciel dyplomowany bo 182 zł.

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce jednak większych podwyżek i powołuje się na ubiegłoroczne porozumienie płacowe, jakie podpisano wówczas z rządem.

– Zapewniano nas, że jeśli kondycja finansowa państwa będzie dobra, to podwyżka będzie wynosić 8 proc. Dlatego będziemy domagać się realizacji tej obietnicy – mówi Gazecie Prawnej Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.5.2017

  Bazy ofert pracy dla nauczycieli

  W okresie wprowadzania nowego ustroju szkolnego ustawodawca zobowiązał dyrektorów szkół do zamieszczania informacji o wolnych stanowiskach pracy na stronach internetowych kuratoriów (...)

 • 16.12.2013

  Ulgi na przejazdy nauczycieli - zmiana w 2014 roku

  Od 1 stycznia 2014 roku nauczyciele przedszkoli otrzymają prawo do ulg w przejazdach publicznym transportem zbiorowym kolejowym i autobusowym, które dotychczas posiadali nauczyciele szkół podstawowych, (...)

 • 13.12.2018

  Kolejne podwyżki dla nauczycieli

  Już od 1 stycznia 2019 roku pensje nauczycieli wzrosną o kolejne 5%. To druga transza wprowadzanych od kwietnia bieżącego roku podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. W sumie od 1 kwietnia 2018 r. do 1 (...)

 • 9.4.2019

  Egzaminy odbędą się planowo, nauczyciele dostaną podwyżki

  Zostało podpisane porozumienie między stroną rządową oraz przedstawicielami NSZZ „Solidarność”. Podpisane porozumienie pomiędzy rządem a oświatową „Solidarnością” (...)

 • 14.12.2004

  \"Korzyści\" zawodu nauczyciela

  Dla nauczycieli dokonuje się odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w wysokości 8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe. Z odpisu na zakładowy fundusz (...)