Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

TVN ma zapłacić grzywnę nałożoną przez KRRiT. Wyrok warszawskiego sądu jest prawomocny.

Wydano go w sprawie programu, w którym Kuba Wojewódzki, rysownik Marek Raczkowski i aktor Krzysztof Stelmaszyk wetknęli miniaturki polskiej flagi w atrapy psich kup. Program nadano w 2008 r. w stacji TVN – przypomina Gazeta Wyborcza.

KRRiT nałożyła na telewizję karę 471 tys. zł. Powołano się na art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, który mówi, że audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym.

TVN odwołał się od decyzji. Batalia zakończyła się właśnie w warszawskim Sądzie Apelacyjnym. Sędzia Małgorzata Kuracka uznała, że program TVN propagował działania sprzeczne z prawem i moralnością.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

gość

14.8.2011 21:35:26

Re: Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

Bardzo dobrze,bo im się już w głowach przewraca.Idiotyzmy wyprawiają w tej telewizji i biorą za to cięzkie pieniądze. Do roboty zagonić zeby to odpracowali,najlepiej za średnią krajową...

Stary

13.8.2011 20:15:15

Re: Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

Chętnie posłuchałbym uzasadnienia. A ciekawi mnie to z powodu innej sprawy. Otóż dlaczego tak boli polska flaga w ATRAPIE psiej kupy. Natomiast nikt nie reaguje kiedy w ponoć suwerennym państwie zamiast polskich flag wywiesza się flagi obcego państwa. I czynią to w majestacie prawa urzędy miejskie i gminne. To jest dopiero skandal i profanacja własnego państwa . I co? To jest OK?

jabara

13.8.2011 13:45:3

Re: Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

Wyrok ten kompromituje polskie sądownictwo, chociaż już niewiele do skompromitowania tam zostało.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.7.2018

  Jakie będą znaki wojsk obrony terytorialnej?

  Nowelizacja przewiduje wprowadzenie dla Wojsk Obrony Terytorialnej symboliki przysługującej rodzajowi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – orła wojskowego i flagi rodzaju sił zbrojnych.

 • 25.9.2017

  Miarkowanie kary umownej

  Instytucja kary umownej została uregulowana w Kodeksie cywilnym (art. 483 i nast.). Zgodnie z nim można w umowie zastrzec, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania (...)

 • 13.5.2018

  Propozycje zmian dla podmiotów skupujących mleko

  Dyrektorzy terenowych oddziałów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) będą wymierzali kary pieniężne za nieprzekazanie KOWR informacji miesięcznych o ilości skupionego mleka przez (...)

 • 25.4.2018

  Rząd przykręci śruby przestępcom

  Odstraszające kary dla złodziei i oszustów, walka z przestępstwami finansowymi, bezwzględne ściganie lichwiarzy i nieuczciwych windykatorów, ochrona praw pracowniczych, a także zaostrzenie (...)

 • 25.11.2017

  Co to jest kara umowna i kiedy można ją stosować?

  Zawarcie umowy niesie za sobą ryzyko wystąpienia okoliczności powodujących niebezpieczeństwo jej niewykonania. Dotyczy to zwłaszcza umów długoterminowych. Okoliczności te oczywiście mogą (...)