Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

TVN ma zapłacić grzywnę nałożoną przez KRRiT. Wyrok warszawskiego sądu jest prawomocny.

Wydano go w sprawie programu, w którym Kuba Wojewódzki, rysownik Marek Raczkowski i aktor Krzysztof Stelmaszyk wetknęli miniaturki polskiej flagi w atrapy psich kup. Program nadano w 2008 r. w stacji TVN – przypomina Gazeta Wyborcza.

KRRiT nałożyła na telewizję karę 471 tys. zł. Powołano się na art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, który mówi, że audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym.

TVN odwołał się od decyzji. Batalia zakończyła się właśnie w warszawskim Sądzie Apelacyjnym. Sędzia Małgorzata Kuracka uznała, że program TVN propagował działania sprzeczne z prawem i moralnością.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (3)

gość

14.8.2011 21:35:26

Re: Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

Bardzo dobrze,bo im się już w głowach przewraca.Idiotyzmy wyprawiają w tej telewizji i biorą za to cięzkie pieniądze. Do roboty zagonić zeby to odpracowali,najlepiej za średnią krajową...

Stary

13.8.2011 20:15:15

Re: Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

Chętnie posłuchałbym uzasadnienia. A ciekawi mnie to z powodu innej sprawy. Otóż dlaczego tak boli polska flaga w ATRAPIE psiej kupy. Natomiast nikt nie reaguje kiedy w ponoć suwerennym państwie zamiast polskich flag wywiesza się flagi obcego państwa. I czynią to w majestacie prawa urzędy miejskie i gminne. To jest dopiero skandal i profanacja własnego państwa . I co? To jest OK?

jabara

13.8.2011 13:45:3

Re: Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

Wyrok ten kompromituje polskie sądownictwo, chociaż już niewiele do skompromitowania tam zostało.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.9.2017

  Miarkowanie kary umownej

  Instytucja kary umownej została uregulowana w Kodeksie cywilnym (art. 483 i nast.). Zgodnie z nim można w umowie zastrzec, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania (...)

 • 6.7.2018

  Jakie będą znaki wojsk obrony terytorialnej?

  Nowelizacja przewiduje wprowadzenie dla Wojsk Obrony Terytorialnej symboliki przysługującej rodzajowi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – orła wojskowego i flagi rodzaju sił zbrojnych.

 • 13.5.2018

  Propozycje zmian dla podmiotów skupujących mleko

  Dyrektorzy terenowych oddziałów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) będą wymierzali kary pieniężne za nieprzekazanie KOWR informacji miesięcznych o ilości skupionego mleka przez (...)

 • 25.4.2018

  Rząd przykręci śruby przestępcom

  Odstraszające kary dla złodziei i oszustów, walka z przestępstwami finansowymi, bezwzględne ściganie lichwiarzy i nieuczciwych windykatorów, ochrona praw pracowniczych, a także zaostrzenie (...)

 • 29.1.2019

  Reforma kodeksu karnego

  Sprawiedliwość to nie pobłażliwość. Kary muszą być na tyle surowe, by skutecznie odstraszały przed popełnianiem przestępstw. Muszą być jednocześnie na tyle elastyczne, aby sądy miały możliwość (...)