Polacy nie wiedzą, kiedy i jak głosować

Tylko 17 proc. z nas wie, do której godziny będą otwarte lokale wyborcze. Co trzeci Polak nie zna nawet daty wyborów.

Wynika tak z badania przeprowadzonego przez Instytutu Spraw Publicznych. Przeprowadzono je pod koniec września – pisze Gazeta Wyborcza.

Prawidłową datę wyborów parlamentarnych - 9 października - wskazało 69 proc. ankietowanych. - Wyniki są niepokojące, w szczególności jeżeli zwrócimy uwagę na poziom wiedzy wśród najmłodszych wyborców - w wieku 18-24 lata. Tylko 63 proc. z nich znało datę wyborów – mówi gazecie dr Jarosław Zbieranek z ISP. 

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.3.2019

  Jak długo pobieramy emerytury?

  Polacy żyją coraz dłużej, co oznacza, że coraz dłużej pobierają emerytury.

 • 6.11.2017

  Kto może zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego?

  Zmiany w ustawie o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego przewidują m.in., że sędzią Trybunału będzie mogła zostać osoba, która wyróżnia się wiedzą prawniczą oraz (...)

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 8.4.2019

  ZUS przeszkoli firmy z kontroli zwolnień

  Do kontroli zwolnień uprawniony jest nie tylko ZUS, ale także płatnicy składek. Aby wspomóc ich działania, ZUS przeszkoli właścicieli małych i średnich firm z kontroli zwolnień lekarskich.

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)