Policjanci odpowiedzą za śmierć studentów

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego w roku 2004 zakończyły się śmiercią 19-letniego Damiana Tybury i 21-letniej Moniki Kelm.

Podczas zabawy studentów zaatakowali pseudokibice. Wezwani na interwencję funkcjonariusze oprócz gumowych pomyłkowo użyli również ostrych pocisków. Sąd uznał wczoraj, że to Roman I. i Małgorzata Z. omyłkowo wydali kolegom - oprócz gumowej - ostrą amunicję. Wyrok nie jest prawomocny - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.12.2017

  Policjanci z kamerkami...

  Uruchamiono pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach.  Kamery będą testowane w garnizonach: stołecznym, podlaskim i dolnośląskim.

 • 21.9.2016

  Przedawnienie roszczeń a śmierć dłużnika

  Co do zasady roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Natomiast jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi dziesięć lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe (...)

 • 12.9.2016

  Zasiłek pogrzebowy - kiedy i komu przysługuje zasiłek pogrzebowy?

  Śmierć jest dla każdego, a szczególnie dla członków rodziny wydarzeniem dramatycznym i bolesnym. Oprócz cierpień zwiazanych z utrata bliskieuj osoby, rodzina zmarłego musi stawić (...)

 • 20.2.2018

  Odprawa pośmiertna

  Odprawa pośmiertna jest wyrazem tzw. ryzyka socjalnego pracodawcy. Ryzyko socjalne natomiast należy do zasad, które są charakterystyczne dla prawa pracy. Odprawa pośmiertna należy do typu wypłat, (...)

 • 20.10.2011

  Zawieszenie postępowania podatkowego

  Zawieszenie postępowania sprowadza się do zawieszenia biegu terminów określonych w dziale IV ordynacji podatkowej (związanych z postępowaniem podatkowym) przy jednoczesnym przerwaniu czynności związanych (...)