Policjant dostanie ognioodporny pancerz

Specjalne stroje mają chronić przed uderzeniami siekierą, maczetą, kijem baseballowym, a nawet być odporne na koktajle Mołotowa.

Zestaw składający się z kamizelki, ochraniaczy barków, ramion, łokci, nóg i rękawic przeszedł właśnie testy wytrzymałościowe – pisze Gazeta Wyborcza.

Strój opracowywał dziesięcioosobowy zespół specjalistów z Komendy Głównej Policji i Instytutu Technologii Bezpieczeństwa "Moratex". Każdy element jest chroniony patentem. 

Grupa policjantów, która oceniała, jak nosi się taką zbroję przyznała, że można w niej normalnie chodzić, biegać, siadać i klękać. Po testach policja zamówiła 5,5 tys. strojów ochronnych. Policjanci założą je np. podczas Euro 2012.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.8.2018

  Policjanci będą chodzić z kamerkami

  Ponad 2 tysiące kamer osobistych, zakupionych dzięki środkom z Programu Modernizacji Służb Mundurowych, trafi do funkcjonariuszy Policji w całym kraju. Powodzeniem zakończył się program pilotażowy (...)

 • 15.9.2018

  Będą policyjne jednostki kontrterrorystyczne?

  Ujednolicony system funkcjonowania jednostek kontrterrorystycznych oraz uregulowane zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania zadań służbowych przez policjantów to główne zmiany przewidziane (...)

 • 21.12.2017

  Policjanci z kamerkami...

  Uruchamiono pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach.  Kamery będą testowane w garnizonach: stołecznym, podlaskim i dolnośląskim.

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 7.3.2007

  Jaki dodatek otrzymają emeryci i renciści?

  Ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o zmianie ustawy o dodatku pieniężnym dla emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenie przedemerytalne albo zasiłek przedemerytalny oraz niektórych innych (...)