Policyjnym radiowozom odpadają koła

Przetarg na 120 policyjnych radiowozów wygrała Alfa Romeo 159. Usterki samochodów narażają funkcjonariuszy na niebezpieczeństwo.

Gazeta Prawna przywołuje przykład dwóch funkcjonariuszy drogówki, którzy w ubiegłym tygodniu patrolowali alfą trasy wylotowe z Warszawy w kierunku Poznania. – Wyczuli, że dzieje się coś dziwnego z przednimi kołami. Natychmiast się zatrzymali. I tylko dlatego w trakcie jazdy nie odpadły im koła – mówi w rozmowie z gazetą oficer Komendy Stołecznej Policji.

Wszystko przez specjalne pierścienie dystansujące zamontowane na osiach kół. Diler zdecydował się na ich zamontowanie, by spełnić warunki postawione w przetargu. Policjanci jeżdżący nowymi radiowozami są zaniepokojeni. – Po przekroczeniu prędkości 60 km/h z kół zaczyna się dobywać metaliczny dźwięk, jakby ucierały się śruby trzymające koła. Nawet co 400 km dokręcamy felgi – mówi Gazecie Prawnej oficer z KWP w Kielcach.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.11.2018

  Koła gospodyń wiejskich z ograniczeniami

  Ustawa o kołach gospodyń wiejskich określa formy i zasady dobrowolnego zrzeszania się w kołach gospodyń wiejskich, tryb ich zakładania i organizację.

 • 26.8.2017

  Kto ma koncesję na obrót bronią?

  MSWiA uruchomiło ogólnodostępny elektroniczny spis przedsiębiorców, którzy posiadają koncesję na wytwarzanie lub obrót bronią, materiałami wybuchowymi i podobnymi wyrobami.

 • 9.11.2004

  Tajemnica bankowa

  Dokonując czynności bankowych przekazujemy bankowi informacje dotyczące bezpośrednio naszej osoby, naszego stanu rodzinnego i majątkowego. Banki posiadające takie informacje mogą stanowić bardzo (...)

 • 27.3.2019

  Projekt ustawy o wytwarzaniu i obrocie bronią i amunicją

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu (...)

 • 16.7.2017

  Koncesja - Jakiego rodzaju działalność gospodarcza wymaga koncesji?

  Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej stanowi konstytucyjną zasadę w prawie polskim. Wyjątkiem od tej zasady jest obowiązek uzyskania koncesji przed podjęciem działalności gospodarczej. (...)