Pomysł dodatkowych badań psychologicznych dla kierowców

W jednej z interpelacji poselskich skierowanych do ministerstwa infrastruktury pojawił się pomysł, aby wszyscy kierowcy po ukończeniu 70 roku życia przechodzili co roku bezpłatne testy psychologiczne – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Zdaniem inicjatora zmian jakie miałyby wejść w życie starsi kierowcy zdecydowanie wolniej reagują na różne sytuacje drogowe, a dodatkowo zażywają leki ograniczające ich zdolności percepcyjne. To wszystko wpływa na to, że stanowią spore zagrożenie dla życia i zdrowia samych siebie oraz innych użytkowników dróg.

Na chwilę obecną ministerstwo nie planuje wprowadzenia nowych zasada poddawania się badaniom psychologicznym przez kierowców. Do tej pory badania takie są obowiązkowe dla kierowców zawodowych, a ponadto starosta w razie wątpliwości ma prawo skierować kierowcę na dodatkowe badania dotyczące jego stanu zdrowia.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

darek

17.8.2011 21:0:50

Re: Pomysł dodatkowych badań psychologicznych dla kierowców

Badania psychotechniczne i psychologiczne powinni przechodzić wszyscy kandydaci na kierowców. Tak naprawdę spora część ludzi zdających na prawo jazdy i otrzymujaca te uprawnienia nie nadaje się do kierowania pojazdami.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: