Powiadom fiskusa o zalanych dokumentach

Jeżeli firma straciła w czasie powodzi dokumenty podatkowe, to powinna zawiadomić urząd skarbowy. Fiskus da przedsiębiorcy czas na odtworzenie ewidencji – informuje Gazeta Prawna.

Firma powinna przechowywać dokumentację podatkową przez pięć lat. Przedsiębiorcy są zobowiązani robić to w sposób maksymalnie zapobiegający jej zniszczeniu.

Beata Sarna z Izby Skarbowej w Krakowie tłumaczy na łamach Gazety Prawnej, że o utracie dokumentów wskutek powodzi podatnicy powinni niezwłocznie powiadomić organ podatkowy.

Każdy przypadek utraty dokumentów powinien być odrębnie oceniany przez fiskusa. Urząd powinien wyznaczyć również podatnikowi termin przeznaczony na odtworzenie utraconych dokumentów bądź przedłożenie innych dowodów potwierdzających dane wynikające z tych dokumentów – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.7.2019

  Dokumenty publiczne lepiej chronione

  Walka z fałszerstwami dokumentów, a także z wykorzystywaniem ich do popełniania przestępstw np. wyłudzania kredytów - to główne cele ustawy o dokumentach publicznych, która (...)

 • 23.5.2018

  Telefon dla donosicieli...

  Krajowy Telefon Interwencyjny KAS jest scentralizowanym kanałem komunikacji służącym przyjmowaniu od klientów KAS informacji na temat: naruszeń przepisów prawa podatkowego, naruszeń (...)

 • 6.2.2019

  Bezpieczny pobyt w placówce całodobowej opieki

  Jeśli ktoś z twojej rodziny wymaga całodobowej opieki w placówce i masz podejrzenia, że personel nie sprawuje należytej opieki nad podopiecznymi, reaguj. Jak? 

 • 21.8.2019

  Zakaz wykonywania replik dokumentów publicznych ograniczy kradzieże tożsamości

  Ustawa o dokumentach publicznych zakazuje wykonywania i handlu replikami np. dowodów osobistych lub praw jazdy. Zdaniem UODO nie każda kopia dokumentu publicznego będzie miała cechy (...)

 • 19.5.2019

  Fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

  W komunikacie Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (...)