Powstanie największa w Polsce kopalnia ropy i gazu

Na pograniczu województw wielkopolskiego i lubuskiego powstanie największa w Polsce kopalnia ropy i gazu. Wydobycie ma ruszyć w 2013 r. Drezdenko już dzisiaj liczy miliony petrozłotówek, które popłyną do budżetu gminy. Odkryte sześć lat temu złoża ropy w rejonie Lubiatowa, Międzychodu i Grotowa to jedne z największych pól naftowych w Polsce. Kryją 7,25 mln ton potwierdzonych zasobów tego surowca, a także 5,5 mln m sześc. gazu ziemnego. Przetarg na budowę w tym rejonie kopalni ropy i gazu to największe przedsięwzięcie w historii Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W 2005 r. wartość kontraktu szacowano na 400-500 mln zł. Podpisana dwa tygodnie temu umowa z konsorcjum, które wybuduje kopalnie, opiewa już na 1,4 mld zł.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.10.2018

  Co nowego w „podatku miedziowym”?

  W rządowym projekcie nowelizacji ustawy zawarto rozwiązania dotyczące przedsiębiorców zajmujących się wydobyciem miedzi, srebra, gazu ziemnego lub ropy naftowej.

 • 25.3.2019

  NSA o podatku od nieruchomości

  Właściciele działki dostali nakaz zapłaty kilkadziesięciu tysięcy zł podatku od nieruchomości, bo na ich ziemi działa kopalnia węgla brunatnego, chociaż to nie oni czerpią korzyści z (...)

 • 24.4.2018

  Nowe zasady ustalania taryf dla gazu ziemnego

  Od początku kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Energii dotyczące taryf dla gazu ziemnego, które dostosowuje dotychczasowe zasady kalkulacji taryf do potrzeb rynku oraz regulacji (...)

 • 29.8.2017

  Przejrzyste zasady utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego

  Zmiany w ustawie o zapasach zwiększają bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego oraz przejrzystość i efektywność systemu zapasów obowiązkowych. Nowelizacja przepisów to kolejny element (...)

 • 24.1.2018

  Program dla górnictwa węgla kamiennego

  Rządowy Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego ma przyczynić się do rozwoju nowoczesnego i rentownego górnictwa węgla kamiennego w Polsce.