Pozew zbiorowy przeciw bankowi BRE

Według skarżących bank łamie zapisy w umowach kredytów hipotecznych. Chęć przystąpienia do pozwu deklaruje 650 osób.

Do 19 grudnia kancelaria Wierzbowski Eversheds przyjmuje wnioski od poszkodowanych. Dzień później pozew zbiorowy przeciwko BRE Bankowi będzie złożony – donosi Gazeta Prawna.

Nie zapadła jeszcze decyzja o tym, do którego sądu wpłynie pozew. Do wyboru jest sąd w Warszawie, gdzie ma siedzibę BRE Bank lub w Łodzi, gdzie mieszczą się siedziby mBanku i MultiBanku (marki detaliczne BRE Banku).

Według kancelari wybrany zostanie ten sąd, który ma mniejsze obłożenie. Kancelarii zależy na jak najszybszym załatwieniu sprawy, lecz uprzedza swoich klientów, że może się ona toczyć nawet dwa lata – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.11.2018

  Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  Jakie są przesłanki uzyskania rozwodu? Kiedy sąd nie da rozwodu? Czego można żądać w pozwie rozwodowym? Gdzie złożyć pozew rozwodowy?

 • 9.11.2004

  Zdolność kredytowa

  Konieczność wykazania zdolności kredytowej przez kredytobiorców może być przez niektórych odbierana jako szykana. Należy jednak pamiętać, że bank – tak jak każdy podmiot posiadający (...)

 • 26.2.2014

  Układy zbiorowe pracy

  Układem zbiorowym pracy jest porozumienie zawarte pomiędzy pracodawcą a pracownikami, reprezentowanymi przez zakładową organizację związkową. Porozumienie to określa wzajemne prawa i obowiązki (...)

 • 22.1.2016

  Cofnięcie pozwu

  Jednym z uprawnień strony wnoszącej powództwo do sądu, jest możliwość cofnięcia pozwu. Jest to przejaw woli powoda w rezygnacji dochodzenia swoich praw. Może być ona wynikiem np. przedstawienia (...)

 • 28.11.2017

  Spory zbiorowe pracy

  Sporem zbiorowym jest spór pracowników z pracodawcą lub pracodawcami, dotyczący warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników (...)