Prąd i paliwo poszły w górę

Podniesiona przez Sejm opłata paliwowa oznacza wzrost cen benzyny Eurosuper 95 od 5 do 10 gr na litrze. Olej napędowy skoczy w górę o blisko 20 gr na litrze - donosi dziennik „Polska".

Od 1 stycznia wzrosły również - o blisko 5 proc. - stawki za energię elektryczną. Mieszkańcy wielu miast i gmin odczują wzrost, nawet o kilkanaście procent, opłat za wywóz śmieci, za użytkowanie wody czy bilety komunikacji miejskiej - czytamy na łamach „Polski". Droższe będą także papierosy - o około 33 grosze za paczkę.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

karolina

4.1.2010 17:11:26

Re: Prąd i paliwo poszły w górę

a wyplaty wzrosna czy ktos dolozy rodzinnego matka co ja mam kupic dziecki za68zl wychowuje 2 corki nie moge isc do pracy bo mlodsza ma 3 miesiace a iuz teraz jest fszystko bardzo drogie


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.6.2017

  Prostsze oznakowania efektywności energetycznej sprzętów AGD

  Posłowie Parlementu Europejskiego zgodzili się na wprowadzenie prostszych oznakowań, ułatwiając konsumentom wybór produktów energooszczędnych i obniżenie rachunków za prąd. 

 • 13.9.2017

  Restrykcyjne wymagania dla kotłów produkowanych i instalowanych w Polsce

  Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałeokreślono szczegółowe wymogi dla wprowadzanych do obrotu i do (...)

 • 18.2.2019

  Rynek obrotu kotłami do uszczelnienia

  Wyeliminowanie możliwości wprowadzania na polski rynek wysokoemisyjnych urządzeń grzewczych, co wpłynie na poprawę jakości powietrza w Polsce – to główny cel proponowanych przez Ministerstwo (...)

 • 28.2.2019

  Nowe wymagania dla kotłów

  Minister Przedsiębiorczości i Technologii w porozumieniu z Ministrem Środowiska wydał nowelizację rozporządzenia dot. wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Jej celem jest uszczelnienie obecnych (...)

 • 17.5.2017

  Konsekwencje wystawiania pustych faktur np. za paliwo

  Resort finansów wyjaśnił, jakie mogą być skutki wystawiania pustych faktur np. za paliwo. Jakie konsekwencje niesie to dla stacji paliw i dla odbiorcy faktury? Jaka odpowiedzialność (...)