Prawo jazdy w dwa dni

Polscy kandydaci na kierowcę - zamiast kursu i egzaminu w naszym kraju - często szukają w internecie ogłoszeń typu „Bezstresowo i szybko załatwiamy prawa jazdy wszystkich kategorii". Dziennikarze Dziennika Polskiego zadzwonili pod numer telefonu podany w jednym z ogłoszeń. - Płaci mi pani 2 tys. dolarów za prawko kategorii B, jedzie ze mną dwa razy do Lwowa i niczym się nie martwi. Ten dokument ma już pani prawie w kieszeni - na 99 procent. Wszystko jest legalne - odpowiadał właściciel firmy, oferującej taką usługę. Okazało się również, że nie musimy znać języka ukraińskiego, ponieważ test wypełnia za nas tłumacz. Egzamin zdaje się jedynie na placu, a w samochodach nie ma kamer. Nie musimy również przedstawiać zaświadczenia o ukończeniu kursu nauki jazdy. Policja jest bezradna. Podobnie urzędnicy, którzy wymieniają ukraińskie „dwudniowe prawa jazdy" na polskie odpowiedniki - donosi Dziennik Polski.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

majki891

23.3.2010 8:41:31

Re: Prawo jazdy w dwa dni

Jest to prawdą że tacy co robią prawko w ten sposób jeździć nie potrafią, bo winni są egzaminatorzy .Jakoś mi nie było potrzeba jeździć gdzieś za granicę . Kurs trwał 1 miesiąc, nie było komputerowych testów lecz zwykłe . Trzeba się nauczyć a nie chodzić bo może się uda. Ale wychodzi na to że można kupić !!!! Kupiłeś prawko, jesteś gość !!! Kup sportowy szybki samochód !!!!A potem na drogę, 200 km/h bo przecież jesteś "Hołowczyc". Drzew jest przy drogach dużo, starczy dla wszystkich !!! W końcu to twoje życie ,co nam do tego !!! Nie żal mi takich ludzi , bo to idioci i debile !!!

~vampir~

18.11.2009 19:33:27

Re: Prawo jazdy w dwa dni

A może by tak sprawdzać na placach umiejętności tych -pseudo kierowców?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.3.2019

  Nowe prawo jazdy bez adresu

  Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 r. nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknął więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej (...)

 • 11.1.2005

  Wymiana praw jazdy

  Przypominamy naszym Użytkownikom, że zgodnie z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, prawa jazdy i inne dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami lub potwierdzające (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)

 • 6.12.2004

  Wymień swoje prawo jazdy zanim utraci ważność!

  Z końcem roku stracą ważność prawa jazdy wydawane od 1 stycznia 1984 roku do 30 kwietnia 1993 roku. Wymieniać prawo jazdy można od 1 sierpnia 2000 r. niezależnie od daty ich uzyskania (w praktyce (...)

 • 5.2.2015

  Egzamin na prawo jazdy 2015 - będzie trudniej?

  Najważniejsze zmiany w procedurze egzaminów na prawo jazdy 2015. Czy będzie trudniej zdać?