Prezydent chce utrudnić posłom zgłaszanie ustaw

Do złożenia projektu ustawy potrzeba będzie aż 46 posłów. Teraz wystarczy, że pod inicjatywą podpisze się 15 posłów.

Bronisław Komorowski rozważa zgłoszenie regulacji, które zmienią zasady wnoszenia ustaw. W pałacu prezydenckim ma powstać specjalny zespół, który opracuje nowe przepisy – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

- Istnieje konieczność rozważenia zmian. Obecny system podlega powszechnej krytyce – cytuje dziennik Olgierda Dziekońskiego, szefa doradców Komorowskiego. Według prezydenta jednym z największych problemów jest obecnie nadmierna liczba uchwalanych ustaw.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.2.2019

  Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja

  Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja; Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie.

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 14.9.2015

  Świadectwo pracy za pracę w Niemczech

  Kiedy w Niemczech można żądać od pracodawcy wystawienia lepszego świadectwa pracy? Po zakończeniu stosunku pracy, pracownik ma prawo do uzyskania świadectwa pracy. Nie zawsze otrzymane świadectwo (...)

 • 15.12.2018

  Zgromadzenia wspólników przez Internet?

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany ustawy – Kodeks spółek handlowych dotyczący możliwości udziału w zgromadzeniu wspólników spółki przy wykorzystaniu (...)

 • 30.5.2017

  UE przeciw unikaniu opodatkowania przez koncerny wielonarodowe

  Przedstawiciele państw UE przyjęli 29 maja 2017 r. regulacje, które mają pomóc w walce z unikaniem opodatkowania przez międzynarodowe koncerny. Nowe przepisy mają utrudnić korporacjom (...)