Prezydent Częstochowy "przegłosowany"

Tadeusz Wrona bardziej dbał o pielgrzymów niż o mieszkańców miasta? Według organizatorów referendum za odwołaniem prezydenta Częstochowy - które odbyło się w niedzielę - tak właśnie było. Zgodziła się z tym zdecydowana większość mieszkańców, która poszła do urn. W głosowaniu wzięło ponad 41 tys. częstochowian. Za odwołaniem obecnego prezydenta miasta opowiedziało się 39 tys. osób - donosi dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Wronie zarzucano również, że pozwala Kościołowi decydować o miejskich sprawach, a inwestycje, na które zaciągnięto wielomilionowe kredyty, nie wpływają na rozwój miasta. „Głosuję, bo to obywatelski obowiązek i mogę mieć wpływ na to, co się dzieje w mieście. Chcę zmian" - mówił dziennikarzom gazety jeden z mieszkańców Częstochowy.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 15.12.2018

  Zgromadzenia wspólników przez Internet?

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany ustawy – Kodeks spółek handlowych dotyczący możliwości udziału w zgromadzeniu wspólników spółki przy wykorzystaniu (...)

 • 4.7.2018

  Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?

  Dodatek energetyczny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji, na wniosek odbiorcy wrażliwego energii elektrycznej. 

 • 15.6.2018

  Pytania o konstytucję...

  Prezydent RP przedstawił propozycje pytań referendalnych w sprawie kształtu przyszłej konstytucji RP.

 • 11.12.2017

  Nowy, stary rząd

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Powołał też członków Rady Ministrów. Prezydent odebrał również (...)