Prokurator byłej "krajówki" dostanie 13 tys. miesięcznie

28 prokuratorów z Prokuratury Krajowej, którzy znaleźli się na bezrobociu, dostaną od państwa nawet po 13 tys. złotych miesięcznie za siedzenie w domu. Pieniądze będą otrzymywać aż do uzyskania wieku emerytalnego – donosi Gazeta Prawna.

Nowa ustawa o prokuraturze zlikwidowała Prokuraturę Krajową. W jej miejsce powstała Prokuratura Generalna.

Na bezrobociu znalazło się 28 prokuratorów, którym państwo zlikwidowało miejsce pracy. Ustawa o prokuraturze gwarantuje im przejście w stan spoczynku aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oznacza to w praktyce pensję za siedzenie w domu aż do 65. roku życia.

– Zarabiałem około 11 tys. na rękę. I tyle będę otrzymywał za siedzenie w domu. To kretynizm, ale skoro nasze państwo na to stać – mówi Gazecie Prawnej jeden z bezrobotnych prokuratorów. Inny dodaje: – Gdy żona usłyszała o takiej możliwości, samemu kazała mi rezygnować.

Średnia wieku prokuratorów to 55 lat, będą oni kosztowali podatnika niemal 44 mln zł. zanim osiągną wiek emerytalny. Najmłodsi, czterdziestoletni, wezmą do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego nawet 3 mln 900 tys. zł – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

tobiaszek

10.4.2010 16:59:1

Re: Prokurator byłej

To jest skandal!!!!!!!W Polsce są lepsi i gorsi. A niech zarejestrują się jak wszyscy w Urzędzie Pracy i pobierają zasiłek dla bezrobotnych, tak jak ci co tracą pracę!!!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: