Prokuratorzy nie chcą ocen moralno-etycznych

Kultura osobista, charakter, zdolność podejmowania decyzji – to część elementów zapowiadanego systemu ocen pracy prokuratorów.

Według przygotowywanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu nowelizacji ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych prokurator będzie oceniany według tzw. formularza francuskiego. Oskarżyciele nie chcą nowego systemu kontrolowania.

– Jeżeli podwładny jest w konflikcie ze swoim szefem lub zwyczajnie się nie lubią, to jaką opinię wystawi szef? Na pewno nie obiektywną. Całe nasze środowisko jest przeciwne tym pomysłom. Rysuje się konflikt z ministrem sprawiedliwości. Protestują też sędziowie, których również ma objąć ten system – mówi Gazecie Prawnej Małgorzata Bednarek, szefowa prokuratorskiego stowarzyszenia Ad Vocem.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

gość

21.5.2010 17:25:9

Re: Prokuratorzy nie chcą ocen moralno-etycznych

I słusznie nie powinno być ocen . Oceny będą po kumotersku jak dobrze z szefem żyjesz to i wynik dobry ale co gdy sięz szefem nie zgadzasz bo masz odmienne zdanie przy prowadzeniu postępowania? Ocena oczywiście negatywna I to ma byc sprawiedliwość ?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.4.2018

  Nowe wzory świadectw, arkuszy ocen i e-legitymacje

  Zgodnie z przepisami nowego rozporządzenia, już od września 2018 r., szkoły będą mogły wydawać uczniom i słuchaczom, a także niepełnosprawnym dzieciom w przedszkolach – odpowiednio legitymacje (...)

 • 29.1.2018

  Będą elektroniczne legitymacje szkolne?

  Możliwość wydawania uczniom elektronicznych legitymacji szkolnych – to założenie projektu rozporządzenia w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych.

 • 18.3.2018

  Szersze zastosowanie oceny technologii medycznych w UE?

  Proponowane rozporządzenie w sprawie oceny technologii medycznych (ang. health technology assessment, HTA) dotyczy nowych leków i niektórych nowych wyrobów medycznych, tworząc (...)

 • 20.8.2017

  Prokuratura uderza w mafie VAT-owskie

  Prokurator Generalny wydał wytyczne w sprawie zasad prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa związane z procederem wyłudzania nienależnego zwrotu podatku od towarów (...)

 • 25.11.2017

  Lepsza diagnoza sytuacji smogowej?

  Celem proponowanej nowelizacji przepisów ustawowych jest podniesienie jakości badań powietrza atmosferycznego, a także wzmocnienie systemu oceny wpływu zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie (...)