Przedszkola nie mogą żądać PIT-ów

Przyjęcie dziecka do przedszkola nie może być uzależniane od tego, czy rodzic pokaże PIT czy RMUA. Takie druki maja potwierdzać obecnie, że rodzice płacą podatki w danej gminie – informuje Gazeta Prawna.

Według generalnego inspektora ochrony danych osobowych  takie działania zbyt głęboko ingerują w prywatność i mogą naruszać prawo do ochrony danych.

– Po takiej decyzji GIODO pozostaje liczyć tylko na uczciwość – mówi Gazecie Prawnej Piotr Mróz, przewodniczący Komisji Edukacji Związku Miast Polskich.

Wymagania przedszkoli często powodowały, że rodziny meldowały się w danej gminie tylko dlatego, by dziecko dostało się do placówki. Po rekrutacji meldowały się ponownie pod starym adresem.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.3.2018

  Wakacje w przedszkolu?

  Przedszkole jest placówką nieferyjną, funkcjonuje cały rok, a ewentualne przerwy ustala organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady przedszkola - wyjaśniło Ministerstwo Edukacji (...)

 • 18.12.2018

  Zimowa przerwa świąteczna w szkołach

  Zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia (...)

 • 24.9.2018

  Nauka w publicznych przedszkolach jest bezpłatna

  Zmuszanie rodziców do kupowania książek, kart obserwacji, kart pracy jest nieuprawnionym nakładaniem na rodziców dodatkowych opłat za korzystanie przez ich dzieci z wychowania przedszkolnego. (...)

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 24.2.2018

  Skarga pauliańska - Jak odzyskać pieniądze, których pozbył się dłużnik?

  Często zdarza się, iż dłużnik nie chce wypełnić zobowiązania. Jeżeli jednak posiada jakiś majątek, wówczas wierzyciel może się z niego zaspokoić. Problem pojawia się, gdy pozbywa (...)