Przemytnicy tracą samochody

Jak podaje „Rzeczpospolita” przemyt papierosów zza wschodniej granicy staje się coraz mniej opłacalny. Sądy na podstawie przepisów kodeksu karnego skarbowego mogą orzekać przepadek pojazdów, które zostały specjalnie przystosowane do przemytu.

Celnicy podają jednak, że wartość zatrzymanych pojazdów maleje, co oznaczać może, że przemytnicy świadomi możliwości utraty pojazdu stali się bardziej świadomi i w związku z tym do przemytu wykorzystują starsze samochody o mniejszej wartości niż dotychczas używane.

Nawet jeśli użytkownik pojazdu nie jest jego właścicielem to i tak zostanie obciążony zapłatą równowartości samochodu użytego do przemytu.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.12.2011

  Czy składki na ubezpieczenie samochodu zawsze są kosztem podatkowym?

  Na ostateczną decyzję o zakupie tego czy innego samochodu wpływają już nie tylko jego dane techniczne, ale również możliwości podatkowe, jakie niesie za sobą jego zakup. Trudno bowiem znaleźć (...)

 • 20.11.2014

  Skutki podatkowe utraty zaliczki lub przedpłaty

  Obecnie jedną z plag obrotu gospodarczego są niesolidni kontrahenci. Przedsiębiorcy jednak osiągają stratę nie tylko w sytuacji, w której nie otrzymują zapłaty za wykonaną przez siebie (...)

 • 22.6.2018

  Niesłyszący za kierownicą

  Nowelizacja przesądza, że ograniczenia słuchu nie są przeciwskazaniem zdrowotnym w możliwości zdobycia prawa jazdy w kategorii C i C1 (samochody ciężarowe). Stwarza osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym, (...)

 • 1.6.2005

  Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego

  Nowelizacja ustawy od podatku towarów i usług zmienia definicję samochodu osobowego, od zakupu którego możliwe jest pełne odliczenie naliczonego podatku. Zmiany \"samochodowe\" wchodzą (...)

 • 25.3.2018

  Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?

  W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)