"Przyjazne państwo" trzeba kontrolować

Komisja Janusza Palikota „Przyjazne państwo" staje się furtką dla lobbystów do przepychania ich projektów - informowała wczoraj Gazeta Wyborcza. Dzisiaj na doniesienia dziennika odpowiada wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak.

- Nie może być tak, że lobbyści piszą posłom ustawy. Trzeba wzmocnić obsługę legislacyjną komisji "Przyjazne państwo". A Palikot jako wiceszef klubu PO powinien dbać o to, żeby ustawy z jego komisji były zgodne z polityką rządu - mówi dla gazety Wyborczej Dolniak.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

karol

22.12.2009 18:25:43

Re: "Przyjazne państwo" trzeba kontrolować

A jaka ta polityka rządu? To znaczy że ja nie mogę przesłać do tej komisji PROJEKTU ustawy? To po co ta komisja? Kolejna fasada?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.12.2018

  Crowdfunding - z czym to się wiąże?

  Crowdfunding, tzn. zbieranie pieniędzy przez Internet, nie jest regulowane przez państwo. Powoduje to problemy interpretacyjne, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie podatkowe. W zależności od charakteru (...)

 • 8.4.2009

  Prawa obywatela Unii Europejskiej

  Każdy obywatel państwa członkowskiego jest jednocześnie obywatelem Unii Europejskiej. Z obywatelstwa unijnego wynikają zaś dlań pewne prawa. W tym opracowaniu wskazujemy, na czym polegają najważniejsze (...)

 • 17.11.2011

  Opodatkowanie przychodów z odsetek od pożyczek uzyskiwanych przez obcokrajowców

  19% zryczałtowany podatek dochodowy pobiera się między innymi z tytułu odsetek od pożyczek, z wyjątkiem przypadku, gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej. Zryczałtowany (...)

 • 17.3.2018

  Polska bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych

  Ponad 23 miliardy złotych ma trafić w latach 2018-2025 na inwestycje związane z dostępnością. Tak, by przestrzeń publiczna była przyjazna osobom o szczególnych potrzebach (np. seniorom, (...)

 • 20.3.2019

  Pakiet Przyjazne Prawo – ponad 70 punktowych ułatwień dla biznesu

  Wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie, by wzmocnić pozycję polskich portów w konkurencji z zagranicznymi; prawo do błędu przez pierwszy rok działalności dla mikro, małych i średnich (...)