Przyszłość KRRiT w rękach Platformy Obywatelskiej

Rządząca koalicja PO-PSL może przejąć Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jej nowych członków mogłaby wybrać w czerwcu – donosi Rzeczpospolita.

31 marca 2010 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekazała sprawozdanie ze swojej działalności Sejmowi, Senatowi i prezydentowi.

Jeżeli obydwie izby parlamentu odrzucą sprawozdanie, to samo uczyni pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski – czytamy na łamach Rzeczpospolitej. Wowczas kadencja rady wygaśnie.

Członków nowej rady wyznaczy wtedy Sejm (dwóch), Senat (jednego) i prezydent (dwóch). Według dziennika oznacza to, że PO może bez zmiany ustawy medialnej obsadzić KRRiT swoimi ludźmi.

Sprawozdania KRRiT nie da się jednak odrzucić bez głosów PSL. Ludowcy mogą zagłosować przeciw odrzuceniu.

– Marszałek Sejmu nie ma legitymacji społecznej, by podejmować tak ważne decyzje jak odrzucenie sprawozdania KRRiT. Tym powinien się zająć nowy prezydent wybrany w wyborach – mówił Rzeczpospolitej Stanisław Żelichowski, przewodniczący Klubu PSL.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

zgryźliwy

20.4.2010 22:13:21

Re: Przyszłość KRRiT w rękach Platformy Obywatelskiej

Czas najwyższy pozbyć się i rady i TV publicznej. A na gruzach niech powstanie nowe. Normalna telewizja, która za nasze pieniądze da to co chcemy oglądać, a nie to nie będziemy za chałę płacić.

KOLO

20.4.2010 16:33:40

Re: Przyszłość KRRiT w rękach Platformy Obywatelskiej

NO jazda platfusy, skok na państwo - przejąć władzę i za mordę nas wszystkich, jak Putin Tusku. Przecież ci tak imponuje ten KGB-wiec Dyzmo. Nicht war?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.8.2018

  Zmiany w radiofonii i telewizji

  Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych dostosowuje polskie prawo do zasad wspólnego rynku. Ustawa doprecyzowuje definicję misji publicznej jednostki (...)

 • 18.11.2018

  Nie można odrzucić spadku na przyszłość

  Odrzucenie spadku musi nastąpić po powstaniu podstawy dziedziczenia - orzekł Sąd Najwyższy.

 • 27.3.2015

  Weksel - Co to jest weksel i jak może on zabezpieczyć płatność

  Weksel jest dokumentem, w którym ktoś zobowiązuje się do zapłaty pewnej kwoty pieniędzy innej osobie. Treść i formę tego dokumentu dokładnie opisuje ustawa. Zazwyczaj jest on wręczany (...)

 • 2.10.2017

  Więcej cenzury internetu?

  Komisja Europejska przedstawiła wytyczne i zasady, które dotyczą wzmocnienia aktywnego zapobiegania przez platformy internetowe obecności w internecie nielegalnych treści nawołujących do nienawiści, (...)

 • 25.4.2019

  Święto Chrztu Polski

  Niewiele osób zauważyło, że w niedawno kalendarzu pojawiło się nowe święto. Nowa ustawa ustanowiła nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski – przypadające na dzień (...)