PSL chce Pawlaka na prezydenta

Ludowcy namawiają prezesa partii Waldemara Pawlaka, by wystartował w wyborach. Ten z kolei twierdzi, że kandydatką partii powinna być kobieta - informuje Gazeta Wyborcza.

Waldemar Pawlak widziałby w wyborach prezydenckich kobietę - wicemarszałek Ewę Kierzkowską lub minister pracy Jolantę Fedak. Innego zdania są posłowie PSL, według których kandydatura Pawlaka przyniosłaby partii same korzyści, m.in. dobrą reklamę przed wyborami samorządowymi.

Poza tym w partii nie ma poparcia "kobieca" kandydatura - tłumaczy Gazecie Wyborczej jeden z posłów.

- Przyczyna jest prosta, obie panie mimo całego szacunku nie są znanymi postaciami polityki i nie są sprawne medialnie, zostałyby rozjechane w kampanii - dodaje poseł PSL.

Ostateczna dyskusja o kandydowaniu Waldemara Pawlaka na prezydenta ma się odbyć 20 marca podczas posiedzenia rady naczelnej PSL - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Stary

8.3.2010 19:3:48

Re: PSL chce Pawlaka na prezydenta

Chyba tym politykom już całkiem się w głowach poprzewracało. (czemu mnie to nie dziwi) Traktują wybory na najwyższy urząd w Państwie jak wybory przewodniczącego trójki klasowej. Ale otrzeźwienie przyjdzie już w dniu wyborów.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 30.4.2018

  Rodzice przy dziecku w szpitalu bez opłat?

  Ministerstwo Zdrowia chce uregulować warunki pobytu opiekunów przy najmłodszych pacjentach w placówkach opieki medycznej.

 • 7.9.2018

  Będzie więcej weteranów działań poza granicami państwa?

  Przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o zmianie ustawy o weteranach działań poza granicami państwa przewiduje modyfikację definicji weterana, polegającą na umożliwieniu (...)

 • 30.5.2017

  Będzie można odzyskać pieniądze przelane na złe konto

  Prezydent RP skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw. Celem proponowanych zmian ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych (...)

 • 15.12.2018

  Zgromadzenia wspólników przez Internet?

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany ustawy – Kodeks spółek handlowych dotyczący możliwości udziału w zgromadzeniu wspólników spółki przy wykorzystaniu (...)

 • 18.12.2017

  Reforma sądownictwa do podpisu Prezydenta

  Do podpisu Prezydenta RP trafiły 2 ustawy: ustawa o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw oraz ustawa o Sądzie Najwyższym. Przewidziano np. możliwość składania (...)