Raty kredytu bankowego można negocjować

W przypadku pogarszającej się zdolności kredytowej powinniśmy jak najszybciej powiadomić o tym bank i renegocjować warunki umowy.

Najważniejsze, by nie ukrywać przed bankiem problemów ze spłatą rat – radzi Gazeta Prawna.

Należy jak najszybciej poinformować bank o nowej sytuacji. Dlaczego? Abyśmy nie stracili wiarygodności w oczach banku. Od tego będzie bowiem zależeć, czy bank pójdzie nam na rękę i wysłucha naszych argumentów, gdy będziemy negocjować nowe warunki spłaty zadłużenia.

Banki zazwyczaj oferują klientom tak zwane wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia raty kapitałowej lub kapitałowo-odsetkowej. Nie każdy jednak na to pozwala. Aby się przekonać, czy bank, w którym wzięliśmy kredyt, ma taką opcję, musimy sprawdzić w regulaminie dołączonym do umowy kredytu.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.4.2019

  SN o kredytach frankowych

  Wyrokiem z 4 kwietnia 2019 r. w sprawie o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu zaskarżonego wyroku Sądu Apelacyjnego (sygn. akt III CSK 159/17).

 • 9.11.2004

  Umowa kredytu

  Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

 • 16.3.2009

  Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • 4.3.2015

  Co tak naprawdę sądy mówią o kredytach w CHF?

  Jak się okazuje, zdrowy rozsądek i krytyczne podejście w sytuacji, gdy media bombardują newsami o końcu trosk „frankowiczów”, okazują się być niezbędne. Zwłaszcza z uwagi na (...)