Recesja daleko za rynkiem

Historyczne dane udowadniają z Wall Street, że rynek giełdowy zaczyna generować wzrosty przed tym jak gospodarka zaczyna się umacniać. W takim wypadku, czy inwestorzy mogą siedzieć bezczynnie czekając na dane makro? - Rynek da znak, że recesja się rozpoczęła - uważa badający zmiany indeksów Jeremy Siegel. Zauważa, że z 42 recesji od 1802 r. do 2002 r., aż w przypadku 39 z nich (93 proc.), recesja była poprzedzona co najmniej 8 proc. przeceną indeksu. Średni czas powortu rynku do poziomu rozpoczęcia recesji od minimalnej wartości w trakcie jej trwania wynosi 5 miesięcy. To czas, który szczególnie można wykorzystać do zawierania transakcji.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.2.2019

  Sekurytyzacja pod lepszym nadzorem?

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw ma zapewnić realizację rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie ustanowienia ogólnych (...)

 • 26.8.2019

  Stosowanie zerowej stawki akcyzy dla gazu

  Zapoznaj się z informacjami na temat stosowania zerowej stawki akcyzy na gaz ziemny CNG i LNG oraz biogaz, biowodór i wodór przeznaczone do napędu silników spalinowych.

 • 27.4.2019

  KNF zajmie się nadzorem nad rynkiem sekurytyzacyjnym

  Nowelizacja ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym rozszerza uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego o nadzór nad rynkiem sekurytyzacyjnym. Celem zmian jest zapewnienie skutecznego wykonywania (...)

 • 19.3.2018

  Naruszenia warunków przewozu drogowego na cenzurowanym

  Projekt nowelizacji wprowadza lepszy nadzór nad rynkiem usług przewozowych w Polsce. Eliminuje również nieuczciwą konkurencję między przewoźnikami oraz zapewnia większą ochronę rynku (...)

 • 12.11.2017

  Większy nadzór nad działalnością ubezpieczycieli

  Nowelizacja ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej ma na celu wykonanie obowiązków ciążących na Rzeczypospolitej Polskiej przewidzianych (...)