Reforma aplikacji: praktyka zastąpi teorię

Nowy program aplikacji zakłada więcej ćwiczeń, mniej wykładów i przedmiotów. Kolokwia będą natomiast podobne do egzaminu zawodowego.

Projekt programu został przyjęty przez Krajową Radę Radców Prawnych – donosi Rzeczpospolita. Ma zacząć obowiązywać od 2013 roku i przestawić szkolenie aplikantów na nowe tory – z teorii na praktykę.

- Szkolenie na aplikacji oprócz wiedzy prawniczej ma dać  praktyczne umiejętności zawodowe – podkreśla na łamach dziennika Dariusz Sałajewski, wiceprezes KRRP.

- Dlatego chcielibyśmy położyć nacisk na systematyczne kształcenie w dziedzinie etyki profesjonalnej, ale także wyrabianie w aplikantach kompetencji warsztatowych oraz właściwych dla tego zawodu zachowań. Standaryzacja ćwiczeń ma prowadzić do zmniejszania różnic w sposobie i poziomie prowadzenia tych zajęć w poszczególnych izbach. Jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu, to chcemy, aby temu właśnie służyło upodobnienie zadań na kolokwiach do zadań egzaminacyjnych – mówi Rzeczpospolitej Sałajewski.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2018

  VAT na leki weterynaryjne nie wzrośnie

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na podwyżkę VAT na leki weterynaryjne. Pozytywnie odniósł się zaś do planów obniżenia VAT na chleb i na niektóre artykuły (...)

 • 8.7.2018

  Doradcy podatkowi - więcej kompetencji i po aplikacji?

  Krajowa Rada Doradców Podatkowych przygotowała i przekazała do Ministerstwa Finansów projekt nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym.

 • 26.8.2017

  Ułatwiona legalna migracja do UE?

  Rada uzgadnia mandat negocjacyjny co do projektowanych przepisów mających przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych pracowników.

 • 26.12.2018

  Dostępność cyfrowa administracji

  Najpóźniej w 2020 r. strony internetowe i serwisy administracji rządowej i samorządowej mają osiągnąć tzw. pełną dostępność. Dziś połowa witryn internetowych administracji publicznej (...)

 • 8.8.2018

  Skorzystaj z Regionalnego Systemu Ostrzegania

  Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z nowej wersji aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Teraz, jeśli ostrzeżenie o zbliżającym się zagrożeniu nie dotyczy całego województwa, (...)