Regulamin Naszej Klasy pod lupą UOKiK

Kontrowersje prawne budzą postanowienia dotyczące praw autorskich i wizerunku. Rzecznik Praw Obywatelskich dostał wiele skarg od internautów.

Przesłał on prośbę o zbadanie regulaminu portalu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – pisze Rzeczpospolita.

Zwrócił w niej uwagę m.in. na niejednoznaczny zapis, że każdy użytkownik, umieszczając dane w serwisie (np. wizerunek, wypowiedź), udziela jednocześnie niewyłącznej licencji na ich wykorzystywanie przez właściciela Naszej-Klasy.

Analizujemy pismo rzecznika i badamy regulamin NK także pod kątem tego, czy nie zawiera klauzul niedozwolonych – mówi Rzeczpospolitej Ernest Makowski z biura prasowego UOKiK.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 10.1.2018

  Podatek rolny od użytków rolnych klasy VIz

  Interpretacja ogólna Ministra Finansów z 2 stycznia 2018 r. dotyczy ustalania przelicznika powierzchni użytków rolnych klasy VIz. Zgodnie z interpretacją stosuje się do nich (...)

 • 21.10.2013

  Niedozwolone klauzule w regulaminie sklepu internetowego mogą kosztować nawet 10% przychodu

  Przy prowadzeniu działalności gospodarczej w postaci sklepu internetowego warto zadbać o poprawność sporządzenia regulaminu. Stwierdzenie przez SOKiK (Sąd Okręgowy w Warszawie - sąd ochrony konkurencji (...)

 • 8.12.2004

  Co to jest regulamin pracy i kiedy należy go przygotować?

  Regulamin pracy wprowadza się, jeżeli w zakresie organizacji i porządku w procesie pracy nie obowiązują w zakładzie pracy postanowienia układu zbiorowego pracy lub gdy pracodawca zatrudnia co najmniej (...)

 • 22.11.2017

  Informowanie o cenach

  Musisz wiedzieć, za ile kupujesz. Cena musi być czytelna, widoczna i jednoznaczna. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK skontrolowała, jak sprzedawcy informują o cenach. Inspektorzy sprawdzili (...)

 • 20.6.2017

  Meble ogrodowe - kupuj z głową

  Kupujesz meble ogrodowe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe potrafią ozdobić każdy taras, altankę i ogród, a dzięki funkcjonalności niektórych (...)