Reklama skaterów w prokuraturze

"Na kolana, psie!" - krzyczy w reklamie firmy odzieżowej dla skaterów chłopak z deskorolką, który mierzy z broni w głowę klęczącego policjanta.

W styczniowo-lutowym numerze pisma dla skaterów "Info Magazine Skateboard" pojawiło się na całej stronie zdjęcie: mężczyzna w policyjnym mundurze klęczy przed chłopakiem, który celuje do niego z pistoletu. Chłopak krzyczy: "Na kolana psie". Obok nazwa jednej z firm odzieżowych - przypomina dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

- Taki pomysł drzemie w głowie każdego deskorolkowicza. Chłopcy nie lubią policjantów i ochroniarzy - mówi gazecie współtworca reklamy, który nazwał przekaz zwykłym żartem.

- To reklama niebezpieczna, po prostu skandal. Nie jest wcale ilustracją buntu młodzieńczego, tylko uczy, jak rozprawić się z tymi, którzy stoją nam na drodze - stwierdziła natomiast Renata Ropska, specjalista ds. reklamy.

O tym, czy reklama łamie prawo, zdecyduje Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 27.7.2012

  Kiedy reklama jest nieuczciwa?

  Definicje czynów nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy podaje ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawa reguluje kwestię zapobiegania i zwalczania nieuczciwej (...)

 • 21.2.2005

  Jakie rodzaje reklam są zakazane oraz kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji?

  Reklama jest jednym ze sposobów działalności marketingowej. Trzeba powiedzieć, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania nowych klientów. Duże znaczenie ma (...)

 • 26.10.2018

  Jak zgłosić przestępstwo?

  Jeśli dana osoba jest świadkiem albo ofiarą przestępstwa, np. ktoś ukradł jej samochód albo rower ktoś ją oszukał, to może ona zgłosić takie zdarzenie na policji albo (...)

 • 25.2.2015

  Podatek od reklamy na blogu

  Współpraca z blogerami jest jedną z popularnych form reklamy internetowej. Zwykle jest to współpraca barterowa, bezgotówkowa. Od przychodów z reklamy umieszczonej na blogu (...)

 • 19.4.2017

  Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)