"Rodzina na swoim" również dla singla

Jednoosobowe gospodarstwa domowe skorzystają z prawa do kredytu mieszkaniowego z państwową dopłatą do odsetek – informuje Gazeta Prawna.

Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt zmian zasad udzielania kredytów preferencyjnych w programie „Rodzina na swoim”.

- Zmierzają one do stopniowego wyhamowania programu i wygaszania akcji kredytowej – mówił dla dziennika Piotr Styczeń, wiceminister infrastruktury.

W przepisach pojawi się ograniczenie dotyczące maksymalnego wieku kredytobiorcy. Kredyt otrzymają tylko osoby mające nie więcej niż 35 lat. Banki przestaną też finansować na preferencyjnych zasadach nabywanie lokali z rynku wtórnego.

Obecnie z programu „Rodzina na swoim” mogą korzystać jedynie małżonkowie i osoby samotnie wychowujące dzieci. Nowe przepisy rozszerzą grupę beneficjentów programu o jednoosobowe gospodarstwa domowe. Single otrzymają wsparcie tylko przy zakupie pierwszego mieszkania o powierzchni do 50 mkw – czytamy na łamach Gazety Prawnej.

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.12.2013

  Mieszkanie dla młodych - nowy program od 2014 roku

  Program „Mieszkanie dla młodych” zastąpił program „Rodzina na swoim”, który wygasł z końcem 2012 r. Dzięki nowej ustawie z pomocy państwa skorzystać będą mogli (...)

 • 26.4.2017

  Ubezwłasnowolnienie - Kto może zostać ubezwłasnowolniony? Jakie są skutki ubezwłasnowolnienia

  Często zdarza się, że dana osoba nie jest w stanie decydować o swoim życiu, lub nawet nie potrafi podjąć najprostszych decyzji. Może to być wynikiem np. choroby psychicznej. Dlatego w takich sytuacjach (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 26.3.2018

  Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  Od nowego roku ruszy system dopłat do czynszu dla najemców nowych mieszkań i mieszkań na obszarach poddanych rewitalizacji. Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria dochodowe zapisane (...)

 • 13.3.2019

  Zwiedzaj i pracuj!

  Programy „Zwiedzaj i pracuj” cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodych obywateli RP. Udział w jednym z programów stanowi interesującą alternatywę dla rocznego (...)